Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Przerwy na "dymka" kosztują przedsiębiorców 31 mln zł

14
Podziel się:

W skali całego kraju pracownicy, którzy spędzają na paleniu godzinę dziennie, przynoszą firmom straty w wysokości ok. 32 mln zł.

Przerwy na "dymka" kosztują przedsiębiorców 31 mln zł
(Luciano Belviso/flickr (CC BY 2.0))

Mimo wewnętrznych regulaminów pracodawcom wciąż trudno kontrolować, ile czasu pracownicy tracą na palenie papierosów - pisze w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Wyjście na przysłowiowego "dymka" to dla wielu pracowników nieodłączny element pracy. Aż 24 proc. Polaków codziennie pali papierosy w miejscu zatrudnienia - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla Work Service.

Okazuje się, że ta przerwa jest nie tylko czasochłonna, ale również kosztowna. W skali całego kraju pracownicy, którzy spędzają na paleniu godzinę dziennie, przynoszą firmom straty w wysokości ok. 32 mln zł, uwzględniając jedynie średnie i duże przedsiębiorstwa.

Zdaniem Andrzeja Kubisiaka, dyrektora zespołu analiz w Work Service'u, mimo wewnętrznych regulaminów dotyczących palenia pracodawcom wciąż trudno kontrolować, jak wiele czasu pracownik poświęca tej czynności w ciągu dnia.

Sposobem na skrócenie czasu, który zabiera pracownikom palenie papierosów, może być wydzielenie w miejscu pracy pomieszczenia na palarnię. Muszą one jednak odpowiadać wymaganiom pracy. Według przepisów, mają być zaopatrzone w specjalistyczne systemy wentylacji, dzięki którym dym nie będzie przenikał do innych pomieszczeń.

Zobacz także: Zobacz także: Upały w pracy - co szef musi zapewnić pracownikom?
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
saef
7 lat temu
Zakaz nic nie da jak ktos pali!!!!! Pracowalem w miejscu gdzie byl calkowity zakaz to ludzie wychodzili na zewnatrz !!! Trwalo to znacznie dluzej a gdyby byla palarnia kazdy walnal by dymka spokojnie i do roboty!!!
bynek
7 lat temu
A policzcie teraz ile tracą pracodawcy na idiotycznych procedurach, na udawaniu, że coś się robi a przegląda się net, na rozmowach z koleżankami, kolegami w pracy i przez telefon.... i można tak długo. To co napisali to też ogromne uogólnienie...
samozatrudnie...
7 lat temu
A jak pracodawca sam pali? Ile kasy tracą pracownicy. bo muszą utrzymywać pracodawce?
szacuje na ja...
7 lat temu
a wyliczyli ile czasu tracą z powodu chronicznych zatwardzeń pracowników, lub trudności w oddawaniu moczu?
jaw
7 lat temu
Ja u siebie w firmie powiedzialem: chcecie palic? to hajcujcie. Niepalacych posadzilem w innym pomieszczeniu. I jak ktos chce wiedziec to ci z hajcerdeku robia dwa razy wiecej