Notowania

Państwo Islamskie traci dochody. Od 2014 roku spadły o połowę

Dochody Państwa Islamskiego zmalały w ciągu ostatnich dwóch lat o 50 proc. - podaje "Der Spiegel", powołując się na raport londyńskiego King's College.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AY-COLLECTION/SIPA/EAST NEWS)

Raport, który zostanie zaprezentowany w sobotę w Monachium na konferencji poświęconej sprawom bezpieczeństwa, podaje, że podczas gdy w 2014 roku IS dysponowało dochodami w wysokości 1,89 mld dol., to w 2016 roku wyniosły one w przeliczeniu na dolary 870 milionów.

Według autorów dokumentu spadek ten wynika z faktu, że IS nieustannie traci grunt pod nogami w Iraku i Syrii, przede wszystkim zaś kontrolę nad źródłami ropy naftowej.

Jednak - jak podkreślają autorzy raportu - to, że Państwo Islamskie biednieje, nie oznacza jeszcze, że maleje zagrożenie atakami terrorystycznymi z jego strony.

- Według obliczeń władz francuskich na przeprowadzenie zamachów 13 listopada 2015 roku w Paryżu terroryści z IS wydali nie więcej niż 20 tys. euro - powiedział Peter Neumann, jeden z czterech autorów raportu.

Tagi: państwo islamskie, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-02-2017

prawdaCoś mi tutaj nie gra niby państwa walczą z terroryzmem a tutaj państwo Islamskie ma dochody około 1 mld dolarów i to zapewne roczne dochody nie kilku … Czytaj całość

18-02-2017

jajesli tzw panstwo islamskie to organizacja terrorystyczna to jakie banki na swiecie obslugują jego finanse?

18-02-2017

waDziwi że świat nic nie zrobił żeby ISIS nie miał żadnych dostaw broni i dochodów. Nie wierze żeby wywiady państw które udają że zwalczają ISIS nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)