Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież przemawiał w Kongresie. Polityka nie może być niewolnikiem finansów i ekonomii

0
Podziel się:

Papież Franciszek, przemawiając na Kapitolu, apelował do kongresmenów, by pracowali dla dobra wspólnego: sprawiedliwości i pokoju.

Papież przemawiał w Kongresie. Polityka nie może być niewolnikiem finansów i ekonomii
(PAP/EPA)

- Jeśli polityka ma naprawdę służyć człowiekowi, to nie może być niewolnikiem gospodarki i finansów - powiedział papież Franciszek, przemawiając na Kapitolu. Apelował do kongresmenów, by pracowali dla dobra wspólnego: sprawiedliwości i pokoju.

Polityka powinna służyć promowaniu dobra dla ludzi i musi być oparta na szacunku dla godności człowieka - mówił Franciszek do słuchających go w skupieniu kongresmenów.

Cytując Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych z 4 lipca 1776 r., roku papież przypomniał, że wszyscy ludzie zostali stworzeni przez Stwórcę z równymi prawami do życia, wolności i poszukiwania szczęścia.

- Jeśli polityka ma naprawdę służyć ludziom, to wynika z tego, że nie może być niewolnikiem gospodarki i finansów" - dodał.

- Polityka - kontynuował - musi służyć budowie społeczeństwa, które poświęca partykularne interesy dla dobra wspólnego: sprawiedliwości, pokoju i dobra życia społecznego.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)