Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
25.11.2016 07:09

Wyłudzali kredyty, prali brudne pieniądze. CBŚ zatrzymało 11 osób

Mechanizm działania polegał na zakładaniu fikcyjnych firm, w których wystawiano zaświadczenia o zatrudnieniu podstawionym osobom, czyli tzw. słupom i poświadczano ich dochody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 11 osób, m.in. byłych pracowników banków i parabanków, podejrzanych o wyłudzenia kredytów w wysokości ponad 1,2 mln zł, pranie pieniędzy i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Do zatrzymań doszło w Lublinie, Świdniku oraz Otwocku. "Policjanci ustalili, że w skład grupy wchodziły osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców, jak również byli pracownicy instytucji bankowych i parabankowych" - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Mechanizm działania polegał na zakładaniu fikcyjnych firm, w których wystawiano zaświadczenia o zatrudnieniu podstawionym osobom, czyli tzw. słupom i poświadczano ich dochody.

- Następnie na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów, wyłudzano z banków pożyczki i kredyty, jak też zakładano rachunki bankowe na fikcyjne dane personalne - powiedziała Hamelusz.

Jak poinformowała zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie 129 zarzutów. Dotyczą one działania w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, oszustw, kradzieży, przywłaszczenia, fałszowania dokumentów i oszustw kredytowych.

Dotychczas w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 39 podejrzanych, którym przedstawiono 177 zarzutów.

Tagi: kraj, śledztwo, pap, cbś, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-11-2016

JankaAle jak Pis-owski SKOK ukradl pond 1 miljard zl to nic sie nie stalo!! NIestety zyjemy w K...skim kraju, trzeba krasc i krecic na co dzien. Nie mamy … Czytaj całość

25-11-2016

OBYWATELBRAWO POLICJA BRAWO CBŚ I DUŻE BRAWA DLA PANA ZIOBRY OBY TAK DALEJ OCZYŚCIĆ POLSKĘ ŻE ŚMIECIA

25-11-2016

SlawekJestem pewien, że w grupie ludzi przygotowujących taką realizację są tacy, którzy służyli lub jeszcze służą ze skażonymi "totalitarnym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (49)