Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyłudzali kredyty, prali brudne pieniądze. CBŚ zatrzymało 11 osób

49
Podziel się:

Mechanizm działania polegał na zakładaniu fikcyjnych firm, w których wystawiano zaświadczenia o zatrudnieniu podstawionym osobom, czyli tzw. słupom i poświadczano ich dochody.

Wyłudzali kredyty, prali brudne pieniądze. CBŚ zatrzymało 11 osób
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 11 osób, m.in. byłych pracowników banków i parabanków, podejrzanych o wyłudzenia kredytów w wysokości ponad 1,2 mln zł, pranie pieniędzy i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Do zatrzymań doszło w Lublinie, Świdniku oraz Otwocku. "Policjanci ustalili, że w skład grupy wchodziły osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców, jak również byli pracownicy instytucji bankowych i parabankowych" - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Mechanizm działania polegał na zakładaniu fikcyjnych firm, w których wystawiano zaświadczenia o zatrudnieniu podstawionym osobom, czyli tzw. słupom i poświadczano ich dochody.

- Następnie na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów, wyłudzano z banków pożyczki i kredyty, jak też zakładano rachunki bankowe na fikcyjne dane personalne - powiedziała Hamelusz.

Jak poinformowała zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie 129 zarzutów. Dotyczą one działania w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, oszustw, kradzieży, przywłaszczenia, fałszowania dokumentów i oszustw kredytowych.

Dotychczas w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 39 podejrzanych, którym przedstawiono 177 zarzutów.

kraj
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(49)
artek65
6 lat temu
ja pierdu PiS albo wy albo oni a w wyborach zaglosujemy za Narodem jak ich siebie nie rozliczycie
franek
6 lat temu
Przeciez to dzialania polityczne.Na najblizszym psoiedzeniu gabinetu cieni,sprawa sie zajmiemy...Bedzie ostry protest,dpo ,ktorego przykaczy sie nawet Nowoczesna....
cba
6 lat temu
lepiej późno niż wcale
dziadek Józef
6 lat temu
CBŚ to chyba jedyna służba, która od dawna nie służy komunistom lecz obywatelom.
Roman
6 lat temu
A ja sam udaremniłem próbę wzięcia kredytu na mnie. Dokumenty udostępniłem sam oszustom... dałem im dowód osobisty do skserowania i inne kserokopie. Podpisałem wnioski o kredyt. Nie całkiem wypełnione bo tym mieli się zająć sami później, w trosce o mój czas, a oni wiedzą ile chcę, mają dane moje więc nie będzie z tym problemu. Poprzez zastosowany przez nich podstęp wlazłem sam, na własne konto bankowe, na ich sprzęcie.... I coś mnie tknęło..coś było nie tak.... Wycofałem się z wzięcia tego kredytu, zmieniłem hasło do konta, zmieniłem dowód i zacząłem węszyć... w bankach były złożone moje wnioski z fałszywymi danymi, zawyżoną trzykrotnie kwotą kredytu. Z sfałszowanymi (podwyższonymi) moimi zarobkami. Sprawą od 2 lat zajmuje się prokuratura. Najczęściej przesłuchiwanym człowiekiem jestem ja...a spośród 4 oszustów , dali radę przesłuchać ...jednego... Aha, zapomniałem dodać. Oni to PRACOWNICY BANKÓW, DORADCY FINANSOWI KLIENTA..... BANKIERZY DUŻYCH BANKÓW W POLSCE....
...
Następna strona