Notowania

Będzie ustawa reprywatyzacyjna. Jaki: rozmowy już trwają

Po cichu toczą się rozmowy na temat ustawy reprywatyzacyjnej - ujawnił we wtorek przewodniczący komisji weryfikacyjnej, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Nie chciał ujawnić szczegółów, bo - jak mówił - mogłoby to posłużyć handlarzom roszczeń do "szybkich ruchów".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Jaki był we wtorek pytany w telewizji Polsat News, czy nie powinna powstać ustawa reprywatyzacyjna. Odpowiedział na to, że nawet gdyby ustawa była już wcześniej, to przy tym "złodziejstwie reprywatyzacyjnym", jakie miało miejsce, żadna ustawa i tak by nie pomogła. Zwłaszcza że reprywatyzacja w Warszawie odbywała się z naruszeniem nawet tych obowiązujących przepisów.

Przyznał jednak, że po cichu trwają rozmowy na temat takiej ustawy. - Być może wkrótce będziemy mogli pokazać państwu coś więcej - dodał.

Pytany, jak taka ustawa powinna wyglądać, odparł: - Każda informacja, którą teraz przekażę, mogłaby posłużyć handlarzom roszczeń do wykonywania "szybkich ruchów". Dlatego, jeszcze chwila, ale mam nadzieję, że taki projekt będzie - dodał.

Zobacz też: Zakaz handlu w niedziele. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy

Na pytanie, czy byłby to projekt Ministerstwa Sprawiedliwości, Jaki odparł: - Mam koncepcję, ale potrzebne będą jeszcze zgody polityczne. Zobaczymy.

Stwierdziła też rażące naruszenie interesu społecznego przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz i jej bierność. Prezydent stolicy nie stawiła się dwa razy na rozprawach komisji, za co ukarano ją 6 tys. zł grzywny. Jest ona wezwana na kolejną rozprawę w czwartek. Tym razem w sprawie nieruchomości Chmielna 70.

Polska - jako jedyny kraj postkomunistyczny - nie ma ustawy reprywatyzacyjnej, która całościowo rozwiązywałaby kwestię mienia odebranego po wojnie przez komunistów.

Tagi: patryk jaki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2017

J. K. -musi odejść z Budki SufleraPan nie prawnik o ustawie -CZY DO NAPRAWDĘ WREDNA ZMIANA ?

11-07-2017

ZAPYTEKJaki Kim jest ?

12-07-2017

kleszczuwszyscy wiedza ze komisja weryfikacyjna to trampolina polityczna dla pana jakiego ktory teraz bedzie sobie kandydował na najwyzszy stołek. Kazdy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)