Notowania

Pekao ma pięciu nowych wiceprezesów. Zaciąg z Banku Handlowego i Raiffiesen Polbanku

Rada nadzorcza Banku Pekao powołała cztery nowe osoby w skład zarządu i powierzyła im pełnienie funkcji wiceprezesów od 7 lipca. Jednocześnie jedną osobę powołano od 1 września. Dwóch wiceprezesów od wielu lat pracowało w Unicredit i Pekao, jeden przyszedł z Banku Handlowego a kolejny z Raiffeisen Polbanku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Szymański/PAP)
Michał Krupiński, przyszły prezes Pekao

Rada nadzorcza Banku Pekao powołała cztery nowe osoby w skład zarządu i powierzyła im pełnienie funkcji wiceprezesów od 7 lipca. Jednocześnie jedną osobę powołano od 1 września. Dwóch wiceprezesów od wielu lat pracowało w Unicredit i Pekao, jeden przyszedł z Banku Handlowego a kolejny z Raiffeisen Polbanku.

W połowie czerwca doszło do wymiany prezesa Pekao. Miejsce najbogatszego szefa banku w Polsce Luigi Lovaglio, zajął wtedy Michał Krupiński. Rezygnację złożyli wtedy jednocześnie Diego Biondo oraz Stefano Santini, którzy z ramienia włoskiego Unicredit pełnili funkcje wiceprezesów.

W piątek rezygnację złożyło dwóch kolejnych: Marian Ważyński i Grzegorz Paweł Piwowar. Powołano nowych wiceprezesów i to od razu aż pięciu.

Od 7 lipca swoje stanowiska zajmą: Tomasz Kubiak, Michał Piotr Lehmann, Marek Lusztyn i Tomasz Styczyński - podano w komunikacie Pekao. Marek Tomczuk został powołany w skład zarządu na funkcję wiceprezesa banku od 1 września.

Borys dla money.pl o negocjacjach zakupu Pekao: W Mediolanie kiedyś tam byłem

"Rada nadzorcza postanowiła powierzyć od dnia uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Markowi Lusztynowi funkcję wiceprezesa zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności banku" - czytamy w komunikacie.

- Życzymy Zarządowi wielu sukcesów w realizacji ambitnych celów, które przed nim stoją - powiedział Paweł Surówka, prezes PZU i przewodniczący rady nadzorczej Banku Pekao - Jednocześnie chcemy podziękować Panu Grzegorzowi Piwowarowi i Panu Marianowi Ważyńskiemu za ich wieloletni wkład i zaangażowanie w budowanie siły Banku Pekao.

Kto jest kim?

Marek Lusztyn pracował wcześniej w Unicredit SpA w Mediolanie na stanowisku senior vice president. Z grupą Unicredit i Pekao związany jest od 17 lat.

Tomasz Kubiak pracuje w grupie Pekao od 16 lat. Przez ostatnie lata zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego departamentem alokacji kapitału i zarządzania aktywami i pasywami, odpowiedzialnego za zarządzanie bilansem, płynnością i kapitałem banku.

Marek Tomczuk chwali się 17-letnim doświadczeniem w sektorze bankowym. Ostatnio pracował w Raiffeisen Polbanku jako dyrektor nadzorujący ds. sieci sprzedaży bankowości detalicznej.

Tomasz Styczyński od 2001 roku związany był z Bankiem Handlowy w Warszawie. Był dyrektorem ds. bankowości przedsiębiorstw odpowiedzialnym za zarządzanie strukturą sprzedażową i oddziałową. Dodatkowo był dyrektorem w programie rozwoju kadry zarządzającej w Citibank N.A. London, gdzie odpowiadał za wdrożenie International Desk w krajach CEEME.

Najmniejsze doświadczenie w bankowości wydaje się mieć Michał Lehmann. Od stycznia 2016 roku związany jest z grupą PZU, gdzie jako dyrektor zarządzający ds. korporacyjnych odpowiadał za przygotowanie i wdrożenie nowego modelu nadzoru korporacyjnego i właścicielskiego. Zaangażowany był w projekty związane z przejęciem i rozwojem współpracy z Alior Bankiem oraz Bankiem Pekao.

Giełda nie przyjęła negatywnie tych nominacji. Akcje Pekao po wzroście w ubiegłym tygodniu w ostatnich paru dniach ustabilizowały kurs na poziomie zbliżonym do 125 zł.

Notowania akcji Pekao w piątek

Bank Pekao działa od ponad 85 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie.

Tagi: bankowość, peo, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2017

normalsPZU wymienia zarząd w Pekao, a ja z tej okazji wymieniłem już Pekao na inny bank. Teraz zacznie się dojenie Pekao tak jak wydoili SKOK-i

08-07-2017

drajverekpo co tylu wiceprezesow az 5 chyba tylko po to zeby zniszczyc najlepszy (na razie )bank w polsce

07-07-2017

cvqWiceprezesi mają naginać ,a prezes z nadania partyjnego będzie brylował i zgarniał kasę.

Rozwiń komentarze (8)