Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bayer
04.08.2015 11:59

Pestycydy lekiem na raka? Przełomowe odkrycie farmaceutycznego giganta

Akcje spółki w tym roku zyskały 19 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlexRaths/iStockphoto)

Pestycydy mogą pomóc w walce z rakiem. Takiego zdania są naukowcy niemieckiego giganta farmaceutycznego firmy Bayer - podaje portal bloomberg.com.

Zbadany przez naukowców firmy Bayer środek przeciwko szkodnikowi, który co roku powoduje straty w uprawach rolnych w wysokości 100 mld dolarów, jest w stanie pokonać komórki nowotworowe.

Od odkrycia do produkcji leku droga jednak daleka. Nowy medykament musi bowiem najpierw przejść testy kliniczne. Wczesne badania wskazują, że pestycydy mogą zostać wykorzystane jako składniki istniejących leków.

Firma działająca od 150 lat od lat skupia się na poszukiwaniu nowych leków poprzez badanie roślin, a odchodzi od sztucznych związków chemicznych. Marijn Dekkers, prezes zarządu spółki Bayer, zwraca uwagę na nowe metody badawcze, takie jak selekcjonowanie genów.

Wątpliwości co do nowych trendów ma Markus Manns, zarządzający funduszami Union Investment Luxembourg, który posiada 1 procent akcji spółki. Uważa on, że bardziej obiecujące są badania związane ze zdrowiem ludzi i zwierząt.

Inwestorzy pozytywnie odnieśli się do nowej strategii spółki. Od początku roku akcje spółki Bayer zyskały na wartości 19 proc., wyprzedzając konkurentów z branży takich jak Novartis i AstraZeneca i Pfizer Inc.

Tagi: bayer, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz