Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Połowa Polaków źle ocenia gospodarkę

54
Podziel się:

- Połowa z nas źle ocenia sytuację ekonomiczną kraju. Tylko 23 proc. uważa, że w 2017 roku ulegnie ona poprawie - pisze "Rzeczpospolita".

Połowa Polaków źle ocenia gospodarkę
(East News)
bEUfzfbF

Połowa badanych przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" uważa, że sytuacja gospodarcza w kraju jest zła. Dobrze ocenia ją 44 proc. wszystkich respondentów, przy czym aż 86 proc. osób o poglądach zdecydowanie prawicowych jest zdania, że sytuacja jest dobra. Pesymistyczne nastroje dominują wśród kobiet (61 proc.).

Największymi pesymistkami są panie w przedziale wiekowym 35-44 lata (47 proc.), z wykształceniem podstawowym (60 proc.), pobierające świadczenie 500+ (48 proc.), z zarobkami powyżej 5 tys. zł (53 proc.), mieszkanki metropolii (52 proc.), o poglądach lewicowych (64 proc.).

bEUfzfci
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(54)
neos
5 lata temu
Co tu oceniać. Każdy, nawet przeciętnie rozsądny, widzi, że idzie w złym kierunku. Na dodatek perspektywy zmiany - przy obecnym dogmatyzmie i forsowanej ideologii - są nijakie.
PAJAK
5 lata temu
Pytani i zile oceniający to wyborcy POpaprańców Bo wyborcy PIS Widzą że Polska na razie w dobrym kierunku idzie tylko tak dalej
marconi
5 lata temu
Do lepszej oceny podstaw brak...................... gdzie te inwestycje Mercedesa i innych znamienitych firm..... gdzie korzystanie z europejskich dotacji........ no gdzie ??? Wziąć się za rozwój gospodarczy kraju a nie za tematy zupełnie z produkcją i wzrostem PKB nie związane takie jak ujarzmianie społeczeństwa ustawami o zgromadzeniach, o TK czy o WOT lub policji..... To właśnie prowadzi do kryzysu i biedy w państwie............ o upadku demokracji nie wspominając.
bEUfzfcj
iwona
5 lata temu
Nie kto inny ,ale sami wyznawcy PO mowili ,ze Polska w ruinie , czy tez kamieni kupa.
Wojtek 1942
5 lata temu
Głupota. Co jakakolwiek połowa Polaków wie o stanie gospodarki i co rozumie pod pojęciem stan gospodarki. Jak w ankiecie zadaje się durne pytanie to odpowiedzi nadają się na wysypisko. W.
...
Następna strona