Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pętla rowerowa na pograniczu Polski i Słowacji. Ministerstwo Rozwoju przeznaczy na budowę 4,3 mln euro

3
Podziel się:

Powstanie pętla rowerowa na pograniczu Polski i Słowacji. Szlak ma połączyć uzdrowiska Popradu. Wartość dofinansowania tego projektu to 4,3 mln euro.

Pętla rowerowa na pograniczu Polski i Słowacji. Ministerstwo Rozwoju przeznaczy na budowę 4,3 mln euro
(Reporter Poland)
bECZpBcl

Rowerowa pętla ma połączyć słowackie i polskie uzdrowiska Popradu: Krynicę-Muszynę-Piwniczną-Szczawnicę-Vyzne Ruzbachy-Starą Lubovnię-Lubonianiskie Kupele-Bardejov-Bardejovskie Kupele. Powstanie do końca grudnia 2018 roku.

Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, który 15 lutego przekazał do podpisu umowę na dofinansowanie tego projektu burmistrzowi Gminy Muszyna Janowi Golbie, powiedział, że jest on ważny dla mieszkańców regionu, polskich i słowackich partnerów i dla ich współpracy. Podkreślił, że programy transgraniczne mają szczególne znaczenie, gdyż łączą sąsiadujące ze sobą społeczności lokalne i regionalne.

- Dzięki tym programom rozwiązywane są wspólne problemy po obu stronach granicy. Są źródłem realizacji wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć. Dają środki na ich przeprowadzenie, których partnerzy nie mogliby pozyskać z innych programów - stwierdził.

bECZpBcn

Minister dodał, że warto korzystać z programów transgranicznych i transnarodowych.

W komunikacie resort rozwoju tłumaczy, że "Ministerstwo postawiło przed programem Polska-Słowacja ambitne cele kontraktacji na poziomie 68 proc. i 9 proc. certyfikacji w 2017 roku. Jest to duże wyzwanie, które przy dobrej organizacji wszystkich zaangażowanych stron oraz lepszym i częstszym szkoleniom dla wnioskodawców i beneficjentów oraz odpowiedniej promocji zostaną zrealizowane dla dobra polskich i słowackich mieszkańców".

Partnerem wiodącym tego projektu jest Związek Gmin Krynicko-Popradzkich w Muszynie. Partnerami projektu są Miasto i Gmina Szczawnica, Lubovnianske Regionalne Stowarzyszenie Gmin Stara Lubovna, Miasto Bardejov oraz Regionalna Organizacja Turystycznej "Saris".

bECZpBcO
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
bnick
5 lata temu
Jestem zdecydowanie za, ale ile to ma być kilometrów?
volvo..
5 lata temu
tak trzymać //
leonek_king
5 lata temu
jeżeli będzie to trasa jakości green welo to szkoda pieniędzy. może rzucić okiem za odrę jak wyglądają trasy rowerowe. na Podlasiu ktoś skubnął na tej inwestycji, nawet na oznaczeniach przyoszczędził
bECZpBcP