Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Budowa bloku w Elektrowni Opole się opóźni. PGE przesunęła termin

2
Podziel się:

Nowy termin oddania do użytku bloku nr 5 w Opolu przesunięto o dwa tygodnie. Inwestycja PGE o wartości 11,6 mld zł zacznie przynosić pożytki od czerwca przyszłego roku.

Nowy blok w Opolu miał ruszyć w maju, ale potrzeba będzie więcej czasu.
Nowy blok w Opolu miał ruszyć w maju, ale potrzeba będzie więcej czasu. (PGE S.A.)

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna - spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej - zawarła z generalnym wykonawcą, tj. konsorcjum firm Polimex-Mostostal, Mostostal Warszawa i Rafako oraz GE Power aneks do umowy na budowę bloków energetycznych nr 5 i 6 w Elektrowni Opole.

Termin oddania do użytku bloku nr 5 przesunięto na 15 czerwca 2019 r. Przedtem planowano to na koniec maja. W przypadku bloku nr 6 wszystko jest bez zmian, tj. utrzymano termin 30 września 2019.

Zobacz także: Zobacz też: PGE coraz bliżej uruchomienia morskiej farmy wiatrowej

W wyniku negocjacji prowadzonych z generalnym wykonawcą uwzględniono zaistniałe w trakcie ponad czterech lat budowy wydarzenia o charakterze siły wyższej oraz dodatkowe świadczenia po stronie generalnego wykonawcy na rzecz zamawiającego.

"Strony potwierdziły wysokość wynagrodzenia należnego generalnemu wykonawcy, pod warunkiem dotrzymania uzgodnionych w aneksie terminów przekazania bloków do eksploatacji" - napisano w komunikacie.

Generalny wykonawca i GE Power uzgodnili wewnętrzne porozumienie, które m.in. potwierdza zapisy aneksu oraz reguluje kwestie wzajemnych roszczeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
MAREK.
5 lata temu
Mamy czas. Gdziee się spieszyć? 500+ ważniejsze, bo wybory. A że za chwilę 1KWh będzie kosztować 50 pln, to se wyborcy zapłacą. A co? Będą mieć inne wyjście?
Będzie gorąco
5 lata temu
Obserwuj Bioton !!