Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Budowa bloku w Elektrowni Opole się opóźni. PGE przesunęła termin

Budowa bloku w Elektrowni Opole się opóźni. PGE przesunęła termin

Nowy blok w Opolu miał ruszyć w maju, ale potrzeba będzie więcej czasu. Fot. PGE S.A.
Nowy blok w Opolu miał ruszyć w maju, ale potrzeba będzie więcej czasu.

Nowy termin oddania do użytku bloku nr 5 w Opolu przesunięto o dwa tygodnie. Inwestycja PGE o wartości 11,6 mld zł zacznie przynosić pożytki od czerwca przyszłego roku.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna - spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej - zawarła z generalnym wykonawcą, tj. konsorcjum firm Polimex-Mostostal, Mostostal Warszawa i Rafako oraz GE Power aneks do umowy na budowę bloków energetycznych nr 5 i 6 w Elektrowni Opole.

Termin oddania do użytku bloku nr 5 przesunięto na 15 czerwca 2019 r. Przedtem planowano to na koniec maja. W przypadku bloku nr 6 wszystko jest bez zmian, tj. utrzymano termin 30 września 2019.

Zobacz też: PGE coraz bliżej uruchomienia morskiej farmy wiatrowej

 

 

W wyniku negocjacji prowadzonych z generalnym wykonawcą uwzględniono zaistniałe w trakcie ponad czterech lat budowy wydarzenia o charakterze siły wyższej oraz dodatkowe świadczenia po stronie generalnego wykonawcy na rzecz zamawiającego.

"Strony potwierdziły wysokość wynagrodzenia należnego generalnemu wykonawcy, pod warunkiem dotrzymania uzgodnionych w aneksie terminów przekazania bloków do eksploatacji" - napisano w komunikacie.

Generalny wykonawca i GE Power uzgodnili wewnętrzne porozumienie, które m.in. potwierdza zapisy aneksu oraz reguluje kwestie wzajemnych roszczeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

energetyka, msw, pge, pxm, rfk, elektrownia opole
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
MAREK.
2018-10-10 15:36
Mamy czas. Gdziee się spieszyć? 500+ ważniejsze, bo wybory. A że za chwilę 1KWh będzie kosztować 50 pln, to se wyborcy zapłacą. A co? Będą mieć inne wyjście?
Będzie gorąco
2018-10-10 15:17
Obserwuj Bioton !!