Notowania

PGNiG kupi LNG z Norwegii. Dostawa spotowa przypłynie do Polski 9 września

PGNiG podało, że transport z Norwegii będzie drugą dostawą typu spot z tego kraju do Polski

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARTS_fox1fire/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

PGNiG kupi gaz LNG z Norwegii - poinformowała w poniedziałek spółka. Dostawa gazu w ramach kontraktu jednorazowego typu spot wyniesie ok. 140 tys. metrów sześciennych, co po regazyfikacji da ok. 84 mln metrów sześciennych gazu ziemnego. Dostawa przypłynie do Polski 9 września.

- Biuro handlowe PGNiG w Londynie, otwarte w lutym 2017 r., osiągnęło już pełną zdolność operacyjną - ogłosił Piotr Woźniak, prezes PGNiG. - Dzięki dostawom typu spot korzystnie uzupełniamy nasze portfolio dostaw gazu - dodał.

PGNiG podało, że transport z Norwegii będzie drugą dostawą typu spot z tego kraju do Polski. Pozostałe dwie pochodziły z USA i Kataru.

Wideo: Trump: Kontrakt na gaz? Wystarczy 15 minut

Od czerwca 2016 r. do sierpnia 2017 r. do Polski trafiło łącznie blisko 2,1 mld metrów sześciennych gazu ziemnego po regazyfikacji (3,5 mln metrów sześciennych skroplonego gazu ziemnego).

Tylko w 2018 r. w ramach kontraktu długoterminowego między PGNiG i Qatargas do Polski trafi ok. 2,9 mld metrów sześciennych gazu ziemnego po regazyfikacji.

Tagi: pgnig, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-09-2017

wybrzeżeGDYBY RZĄDZIŁO PO W MGNIENIU OKA ZLIKWIDOWALIBY STOCZNIĘ SZCZECIŃSKA , TO SKANDAL ŻEBY POD NOSEM ROSTOCKA PRACOWAŁA POLSKA STOCZNIA . PO to … Czytaj całość

05-09-2017

StanDlaczego Tusk umorzył ponad miliard zł. Gazpromowi

04-09-2017

krisMożna, można!!!

Rozwiń komentarze (10)