Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG spodziewa się wygranej z Gazpromem w arbitrażu

3
Podziel się:

PGNiG spodziewa się wygranej w arbitrażu z Gazpromem w sprawie cen gazu w kontrakcie długoterminowym - ocenił w czwartek w rozmowie z dziennikarzami prezes gazowej spółki Piotr Woźniak.

PGNiG spodziewa się wygranej z Gazpromem w arbitrażu
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER)

Woźniak dodał, że wynik arbitrażu spodziewany jest latem przyszłego roku. - Spodziewamy się wygranej w arbitrażu - powiedział. Jak mówił po takim rozstrzygnięciu spółka będzie miała uprawnienia do odszkodowania. - To odszkodowanie nie jest jednak "z klucza". Arbitraż nie zasądza bowiem wypłaty, tylko należność. Do tej należności trzeba będzie dojść na drodze sądowej - wyjaśnił szef PGNiG.

Jego zdaniem takie postępowanie może potrwać "rok i trochę" po arbitrażu.

Dodał jednak, że polska spółka jest "gotowa na rozsądne rozwiązanie sporu z Gazpromem przed decyzją Trybunału Arbitrażowego"

PGNiG złożył do sztokholmskiego Trybunału Arbitrażowego pozew przeciwko Gazpromowi w sprawie zmiany warunków cenowych kontraktu długoterminowego na zakup gazu ziemnego z września 1996 r. (tzw. kontraktu jamalskiego). Zdaniem polskiej spółki Gazprom powinien zgodzić się na dostosowanie kontraktu z 1996 r. do sytuacji na europejskim rynku gazu ziemnego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
arpo 26.08.20...
7 lat temu
Teraz już wiecie dlaczego Rosja nie chce żadnych tranzytów przez inne państwa, tylko chce przesyłać gaz Nord Stream 2 , po co jej biegać po sądach, niech się Niemcy z tym martwią, a oni i tak swoje wezmą.
Car Rosji Wła...
7 lat temu
To, czy wygrają nie jest takie pewne. Rosja wszędzie znajdzie dojścia.
him272
7 lat temu
A Ja czekam na wygrana z PGNiG o odprawe dla zwalnianych pracownikow z przyczyn ekonomicznych /likwidacja zakladu i to sporego / juz drugi rok .