Notowania

Wielkie nadzieje PGNiG. Spółka szacuje złoża gazu Przemyśl

Nawet 20 mld m3 gazu. Tyle może uzyskać Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) ze złoża Przemyśl. To największe złoże gazu w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PGNiG)
Podstawą dla optymistycznych założeń są nie tylko wyniki wierceń, ale i badania sejsmiczne 3D

- To nie jest potwierdzone, nie jest udokumentowane - powiedział prezes Piotr Woźniak podczas konferencji prasowej. Dodał, że podstawą dla optymistycznych założeń są nie tylko wyniki wierceń, ale i badania sejsmiczne 3D.

Spółka planuje kolejne wiercenia na badanym obszarze.

- Mam nadzieję, że do połowy, może końca 2019 r. będzie gotowy dodatek do dokumentacji, który wykaże, ile mamy de facto gazu w horyzoncie VII - powiedział prezes. Kolejne prace planowane są w perspektywie 2019-2021, na obszarze horyzontu VIIIa, a także rozpoznanie kolejnych.

Czas rachunków dobiega końca? Tauron szykuje dla klientów rewolucyjne rozwiązanie

Na początku lutego PGNiG poinformowało, że zakończyło próby na odwiercie eksploatacyjnym Przemyśl-290 w okolicy Ujkowic koło Przemyśla. W teście uzyskano wydatek absolutny gazu w ilości około 150 m3/min. Jak wówczas informowano, do końca roku planowane są jeszcze trzy odwierty.

Złoże Przemyśl jest największym złożem gazu w Polsce. Pozyskiwany z niego surowiec jest najwyższej jakości - zawartość metanu wynosi ok. 98-99 proc. Od początku eksploatacji ze złoża wydobyto ponad 64 mld Nm3 gazu.

Obecnie PGNiG posiada w kraju 21 koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz 25 koncesji łącznych (poszukiwanie, rozpoznawanie oraz wydobywanie).

Spółka dysponuje również 213 koncesjami eksploatacyjnymi, z czego 151 to koncesje na wydobywanie gazu ziemnego, 14 - ropy naftowej a 48 - ropy i gazu. PGNiG ma również 9 koncesji na magazynowanie gazu ziemnego i 3 koncesje na składowanie odpadów.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2018

kkTo złoże należy do Ukrainy. Przecież Przemyśl jest ukraiński

13-02-2018

???I okaże się, że to gaz ukraiński

13-02-2018

MICHNIKDAJĘ WAM SŁOWO.RZĄD POWIE GAZU NIE MA WĘGLA NIE MA ROPY NIE MA .MIEDZI NIE MA .TRZYMAJĄ DLA NOWYCH GOSPODARZY

Rozwiń komentarze (4)