Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska zbrojeniówka będzie modernizować postradzieckie uzbrojenie świata. To szansa dla PGZ

Polska ma być liderem nastowskiego programu przywracania sprawności irackiej broni pancernej

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Pivovarov)
Polacy doszli do perfekcji np. w modernizacji silników czołgów T-72.

Nawet 10 mld dol. rocznie wart jest globalny rynek sprzętu i uzbrojenie radzieckiej produkcji. PGZ dostało szansę, by podreperować swoją sprzedaż zagraniczną.

Polska ma być liderem natowskiego programu przywracania sprawności irackiej broni pancernej – donosi "Rzeczpospolita".

Polska Grupa Zbrojeniowa ma doświadczenie w modernizacji sprzętu wojskowego radzieckiej produkcji. Od lat z powodzeniem działa na tym polu w Afryce na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Południowej i Azji.

Wprowadzanie w erę cyfrową wciąż sprawnych i powszechnie używanych rosyjskich sprzętów wojskowych może okazać się biznesem bardzo dochodowym.

Sukcesy i porażki Antoniego Macierewicza

Polacy doszli do perfekcji np. w modernizacji silników czołgów zarówno T-72 jak i starszych tanków tej linii. Do tego oferuje własną technologię optoelektroniczną i możliwość zwiększania siły i precyzji ognia.

Jak przekonuje Maciej Lew-Mirski, wiceprezes PGZ, na łamach "Rz", Polska ma możliwość uszczknięcia kawałka toru, którego globalna wartość to rocznie od 8 do nawet 10 mld dol.

Biznes z modernizacją irackiej armii bardzo się przyda polskiej zbrojeniówce. Jak pisaliśmy w money.pl, eksport ciągle spada. W 2015 r. wartość eksportu polskiej zbrojeniówki też daleka była od zadowalającej.

Co więcej, jak informowaliśmy, te 420 mln euro znacząco podpompowała sprzedaż żaglowca szkoleniowego dla Wietnamu. W 2016 r., choć eksport miał wstać z kolan, zanurkowaliśmy jeszcze głębiej do poziomu 389 mln.

W czasach PRL eksport przekraczał nawet miliard dolarów. Lepsi on nas są Czesi, Białorusini, Bułgarzy i Ukraińcy.

Tagi: nato, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-10-2017

WiernyWiemy już, że elektorat PiS to najbardziej prymitywna, niewykształcona i nieświadoma politycznie i społecznie część narodu, której świadomość na … Czytaj całość

02-10-2017

Zawisza_CzarnyPo co nam wogole przemysł zbrojeniowy, wiara nas obroni, będzie kolejny cud. Przecież nie Rozwadowski wygrał bitwę warszawska bo to był przecież CUD … Czytaj całość

02-10-2017

aaaaKościół to największą mafia w Polsce. ..

Rozwiń komentarze (26)