Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński o wyniku PSL: To sukces, w który tylko my wierzyliśmy

0
Podziel się:

Podczas wieczoru wyborczego swej partii Piechciński podziękował kandydatom Stronnictwa i wszystkim wyborcom.

Piechociński o wyniku PSL: To sukces, w który tylko my wierzyliśmy
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEUDxSZh

To sukces, w który tylko my wierzyliśmy - powiedział szef PSL, wicepremier Janusz Piechociński po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów samorządowych, zgodnie z którymi jego partia w sejmikach jest trzecią siłą, uzyskując - według Ipsos - 17 proc. poparcia.

Podczas wieczoru wyborczego swej partii Piechciński podziękował kandydatom Stronnictwa i wszystkim wyborcom. _ Z całego serca dziękuję tysiącom kandydatów, ich rodzinom i wszystkim wyborcom za to, że po raz kolejny polska demokracja się sprawdza _ - powiedział Piechociński.

Podkreślił, że hasło jego partii _ Samorząd - tu zaczyna się Polska _ nie jest tylko wyborczym sloganem, ale _ ciągłym staraniem _ ludowców. _ Nie jesteśmy tylko na wyborczy czas. Będziemy z ludźmi także po wyborach _ - dodał prezes Stronnictwa.

bEUDxSZj

Według niego wyborcy, popierając ludzi, _ którzy łączą, a nie dzielą _, potwierdzili, że doceniają stawianie na twórcze działanie i współpracę.

Wiceszef PSL, minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział dziennikarzom, że 17 proc. poparcia dla PSL oznacza _ ogromne zaufanie _ okazane przez wyborców tej partii. Jego zdaniem wynik ludowców potwierdza, że są oni _ liderem w małych ojczyznach, w Polsce lokalnej _. Kosiniak-Kamysz ocenił, że stało się tak mimo brutalnej kampanii wyborczej, w której ludowcy byli atakowani _ z lewej i prawej strony _.

_ Była chęć pokazania, że PSL straciło poparcie społeczne. PSL umocniło poparcie, zwiększyło poparcie. To jest naprawdę wielki sukces _ - powiedział polityk Stronnictwa.

Według sondażu Ipsos PSL w wyborach do sejmików wojewódzkich zajęło trzecie miejsce po PiS, które zdobyło 31,5. proc. i PO, która uzyskała 27,3 proc. wynikiem. PSL w tych wyborach wyprzedziło m.in. SLD, które - według sondaż Ipsos, uzyskało 8,8 proc.

bEUDxSZp

Czytaj więcej w Money.pl

bEUDxSZK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)