Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

GUS:
Przemysł w górę najszybciej w tym roku

Pierwsze polskie karabiny zrobi Łucznik. Produkcja ruszy w przyszłym roku

Pierwsze polskie karabiny zrobi Łucznik. Produkcja ruszy w przyszłym roku

Grot będzie pierwszym seryjnie wytwarzanym karabinkiem polskiej konstrukcji w nowożytnej historii Sił Zbrojnych RP. Fot. East News
Grot będzie pierwszym seryjnie wytwarzanym karabinkiem polskiej konstrukcji w nowożytnej historii Sił Zbrojnych RP.

Za rok ruszy w Łuczniku najnowocześniejsza w Europie linia do produkcji pierwszych polskich karabinków. Z czasem to one uzbroją armię - informuje we wtorek "Rzeczpospolita".

Dla radomskiej fabryki, która przed wojną robiła legendarne VIS-y, to szansa na zbudowanie współczesnej marki: modułowy Grot będzie pierwszym seryjnie wytwarzanym karabinkiem polskiej konstrukcji w nowożytnej historii Sił Zbrojnych RP.

Zobacz także: Rekordowo drogi przetarg MON. 30 mld zł za broń, której jeszcze nie ma

"Będziemy sprzedawać polskiej armii i eksportować nie tylko pojedyncze karabinki MSBS, ale cały system broni z możliwością jej indywidualnego konfigurowania" - mówi prezes Łucznika Adam Suliga.

Modułowy System Broni Strzeleckiej (MSBS) został skierowany do poligonowych, poznawczych testów. Po tym, jak nowe automaty 5,56 mm zyskały pozytywne recenzje mundurowych, otrzymały nową nazwę - Grot (od nazwiska gen. Grota-Roweckiego). Decydenci MON spodziewają się, że modułowe groty odniosą sukces nie tylko w armii, ale pociągną nasz zbrojeniowy eksport.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
dobre bo polskie
2017-09-14 05:02
Rok temu kierując się głupim patriotyzmem kupiłem zamiast Boscha lub Philipsa czajnik Łucznika. W pierwszym tygodniu zepsuł się mechanizm pokrywki, dziś czajnik cały skorodował. Jeśli te flinty będą dobre jak czajnik to ci co będą z nich strzelać niech sobie kupią polisę i trumnę - ułatwią tym sprawę rodzinie.
Rych49
2017-09-14 04:30
Gminne I gnusne wpisy polglowkow pobawcie sie proca!!!
hehehe
2017-09-14 04:04
jaka cena tego badziewia ?
Pokaż wszystkie komentarze (90)