Notowania

wiadomości
12.09.2017 06:58

Pierwsze polskie karabiny zrobi Łucznik. Produkcja ruszy w przyszłym roku

Będziemy sprzedawać polskiej armii i eksportować nie tylko pojedyncze karabinki MSBS, ale cały system broni z możliwością jej indywidualnego konfigurowania" - mówi prezes Łucznika Adam Suliga.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Grot będzie pierwszym seryjnie wytwarzanym karabinkiem polskiej konstrukcji w nowożytnej historii Sił Zbrojnych RP.

Za rok ruszy w Łuczniku najnowocześniejsza w Europie linia do produkcji pierwszych polskich karabinków. Z czasem to one uzbroją armię - informuje we wtorek "Rzeczpospolita".

Dla radomskiej fabryki, która przed wojną robiła legendarne VIS-y, to szansa na zbudowanie współczesnej marki: modułowy Grot będzie pierwszym seryjnie wytwarzanym karabinkiem polskiej konstrukcji w nowożytnej historii Sił Zbrojnych RP.

Zobacz także: Rekordowo drogi przetarg MON. 30 mld zł za broń, której jeszcze nie ma

"Będziemy sprzedawać polskiej armii i eksportować nie tylko pojedyncze karabinki MSBS, ale cały system broni z możliwością jej indywidualnego konfigurowania" - mówi prezes Łucznika Adam Suliga.

Modułowy System Broni Strzeleckiej (MSBS) został skierowany do poligonowych, poznawczych testów. Po tym, jak nowe automaty 5,56 mm zyskały pozytywne recenzje mundurowych, otrzymały nową nazwę - Grot (od nazwiska gen. Grota-Roweckiego). Decydenci MON spodziewają się, że modułowe groty odniosą sukces nie tylko w armii, ale pociągną nasz zbrojeniowy eksport.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2017

bcJak w tym kraju może być coś dobrego gdy kolejny rząd durniejszy od poprzednich do kwadratu. Gdzie helikoptery panie antoni?? No tak pieniądze sié … Czytaj całość

12-09-2017

taki co można ,wystarczyło dwa lata bez PO

12-09-2017

TakaPrawdaMBSS to jedna z najlepszych konstrukcji na świecie. Wystarczy na YT pooglądać reakcje strzelców i przyszłych klientów, są zachwyceni. Mało która broń, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (90)