Notowania

strajki w niemczech
20.10.2014 11:53

Piloci Lufthansy rozszerzają strajk

Jutro odwołane będą też połączenia z polskimi lotniskami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aero Icarus/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Ruszający dziś (od 13.00) strajk pilotów linii lotniczych Lufthansa będzie miał szerszy zakres niż zakładano. Jutro akcja obejmie już nie tylko loty na krótkich i średnich, ale też na długich dystansach. Dziś przewoźnik odwołał już sześć połączeń z Polski oraz siedem do Polski. Jutro natomiast zostanie odwołanych 18 lotów z i do Polski.

Aktualizacja 17:35

Początkowo informowano, że strajk obejmie tylko loty krajowe w Niemczech i na trasach europejskich. Loty międzykontynentalne, wykonywane największymi samolotami, miały odbywać się normalnie. Związek zawodowy pilotów poinformował jednak, że jutro akcja zostanie rozszerzona i dotknie także połączenia długodystansowe m.in loty transatlantyckie. Z powodu dwudniowego strajku Lufthansa odwołała już ponad 1400 lotów. Protest zakończy się w nocy z wtorku na środę.

Odwołane loty dotyczą połączeń pomiędzy miastami Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk Poznań, a Frankfurtem i Monachium.

Obecny strajk to już dziewiąta od końca sierpnia akcja protestu w Lufthansie przeciwko planom zmiany warunków wcześniejszego przechodzenia na emeryturę. Związkowcy domagają się utrzymania dotychczasowych zasad wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają korzystać przeciętnie w wieku 59 lat. Pracodawca chce natomiast stopniowo podnieść ten próg do średnio 61 lat.

Obowiązujące obecnie przepisy pozwalają pilotom największego niemieckiego przewoźnika na odejście z zawodu już w wieku 55 lat.

Lufthansa wdraża program restrukturyzacji koncernu przewidujący między innymi drastyczne obniżenie kosztów. Sprawa dotyczy pilotów samej Lufthansy, jak również jej spółek córek: Lufthansa-Cargo i Germanwings.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec strajku pilotów Lufthansy Po zakończeniu 15-godzinnego strajku pilotów Lufthansy sytuacja na lotnisku we Frankfurcie nad Menem powróciła do normy.
Jest decyzja ws. strajku pilotów w Lufthansie Piloci największego niemieckiego przewoźnika Lufthansy opowiedzieli się w referendum za strajkiem - poinformowało Stowarzyszenie Pilotów VC.
W Niemczech trwa strajkowy maraton Po protestach pilotów linii Germanwings i po wciąż trwającym strajku maszynistów, jutro swoją akcję rozpoczną pracownicy największego niemieckiego przewoźnika.
Kolejny strajk pilotów Lufthansy. Co z lotami? Kierownictwo Lufthansy nie odpowiedziało na żadne propozycje kompromisu i dlatego pasażerowie w najbliższym czasie będą musieli liczyć się z kolejnymi strajkami - podali związkowcy w oświadczeniu.
Tagi: strajki w niemczech, piloci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz