Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Problemy Piotra i Pawła. Jest wniosek o postępowanie sanacyjne

Problemy Piotra i Pawła. Jest wniosek o postępowanie sanacyjne

Zarząd Piotra i Pawła obecnie wdraża plan restrukturyzacji Fot. Piotr i Paweł
Zarząd Piotra i Pawła obecnie wdraża plan restrukturyzacji

Sąd Rejonowy w Poznaniu otrzymał wniosek o ogłoszenie postępowania sanacyjnego Piotra i Pawła. Ma to być zabezpieczeniem przed potencjalnymi wnioskami o ogłoszenie upadłości.

Takie wnioski pojawiają się już od jakiegoś czasu. Dlatego władze sieci sklepów postanowiły przeciwdziałać – informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Złożyły wniosek o ogłoszenie sanacji Grupy Piotr i Paweł, a także spółek Piotr i Paweł S.A i Piotr i Paweł Detal. Według portalu aktualnie w sądach jest pięć takich dokumentów. Cztery odnoszą się do Piotr i Paweł S.A, a jedno do Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł.

Procedury związane z postępowaniem sanacyjnym czekają na otwarcie. Sam wniosek wpłynął do Sądu już 4 września. Także w sprawie wniosków o upadłość nie ma na razie żadnego działania.

Ekspert: pensje będą rosnąć. Zyskąją pracownicy handlu i produkcji


Zarząd Piotra i Pawła obecnie wdraża plan restrukturyzacji. Jej celem jest, według prezesa spółki Marka Miętki, utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy oraz zabezpieczenie należności dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników.

Według Miętki procedura sanacyjna umożliwi zaspokojenie potrzeb wszystkich wierzycieli i bieżące regulowanie zobowiązań. Jego zdaniem dostawcy firmy powinni przyjąć wiadomość pozytywnie.

- Ogłoszenie sanacji nie jest upadłością, to szansa na wdrożenie restrukturyzacji i stworzenie nowych perspektyw rozwoju. Dzięki temu będziemy w stanie utrzymać zdolność operacyjną i zyskamy możliwość przesunięcia należności przy równoczesnej współpracy z dostawcami – wyjaśnił "Wiadomościom Handlowym".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
h
2018-09-11 17:22
Szkoda. Akurat ten z którego ja korzystam jest najlepszym marketem w jakim byłem.
Artur
2018-09-11 12:06
Kupowanie czasu przy pomocy sanacji nić nie da tej spółce.
Właściciele chcą jak najmniej stracić stąd ten ruch.
Niestety tej firmie już nic nie pomoże a konkurencja tylko się cieszy.
BMF
2018-09-10 22:29
Jak zwykle :polski sklep upadnie i zostanie wykupiony przez ruskich !!!
Pokaż wszystkie komentarze (4)