Notowania

Problemy Piotra i Pawła. Jest wniosek o postępowanie sanacyjne

Sąd Rejonowy w Poznaniu otrzymał wniosek o ogłoszenie postępowania sanacyjnego Grupy Piotr i Paweł, Piotr i Paweł S.A i Piotr i Paweł Detal. Ma to być zabezpieczeniem przed potencjalnymi wnioskami o ogłoszenie upadłości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr i Paweł)
Zarząd Piotra i Pawła obecnie wdraża plan restrukturyzacji

Sąd Rejonowy w Poznaniu otrzymał wniosek o ogłoszenie postępowania sanacyjnego Piotra i Pawła. Ma to być zabezpieczeniem przed potencjalnymi wnioskami o ogłoszenie upadłości.

Takie wnioski pojawiają się już od jakiegoś czasu. Dlatego władze sieci sklepów postanowiły przeciwdziałać – informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Złożyły wniosek o ogłoszenie sanacji Grupy Piotr i Paweł, a także spółek Piotr i Paweł S.A i Piotr i Paweł Detal. Według portalu aktualnie w sądach jest pięć takich dokumentów. Cztery odnoszą się do Piotr i Paweł S.A, a jedno do Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł.

Procedury związane z postępowaniem sanacyjnym czekają na otwarcie. Sam wniosek wpłynął do Sądu już 4 września. Także w sprawie wniosków o upadłość nie ma na razie żadnego działania.

Ekspert: pensje będą rosnąć. Zyskąją pracownicy handlu i produkcji

Zarząd Piotra i Pawła obecnie wdraża plan restrukturyzacji. Jej celem jest, według prezesa spółki Marka Miętki, utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy oraz zabezpieczenie należności dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników.

Według Miętki procedura sanacyjna umożliwi zaspokojenie potrzeb wszystkich wierzycieli i bieżące regulowanie zobowiązań. Jego zdaniem dostawcy firmy powinni przyjąć wiadomość pozytywnie.

- Ogłoszenie sanacji nie jest upadłością, to szansa na wdrożenie restrukturyzacji i stworzenie nowych perspektyw rozwoju. Dzięki temu będziemy w stanie utrzymać zdolność operacyjną i zyskamy możliwość przesunięcia należności przy równoczesnej współpracy z dostawcami – wyjaśnił "Wiadomościom Handlowym".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek detaliczny, Piotr i Paweł, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-09-2018

BMFJak zwykle :polski sklep upadnie i zostanie wykupiony przez ruskich !!!

11-09-2018

ArturKupowanie czasu przy pomocy sanacji nić nie da tej spółce. Właściciele chcą jak najmniej stracić stąd ten ruch. Niestety tej firmie już nic nie pomoże … Czytaj całość

11-09-2018

hSzkoda. Akurat ten z którego ja korzystam jest najlepszym marketem w jakim byłem.

Rozwiń komentarze (4)