Notowania

piotr woźniak
19.12.2016 19:36

PGNiG ma nowy zarząd. Prezes zostaje

Rada Nadzorcza PGNiG wybrała zarząd spółki. Pokieruje nim dotychczasowy prezes PGNiG, były minister gospodarki Piotr Woźniak - wynika z poniedziałkowego komunikatu spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Norma/REPORTER)

Dotychczasowy prezes PGNiG Piotr Woźniak, w latach 2005 - 2007 minister gospodarki, pokieruje gazową spółką przez kolejną kadencję. Rada Nadzorcza wyłoniła w konkursie pięcioosobowy zarząd.

Wiceprezesami zostali Michał Pietrzyk, który będzie odpowiadał za finanse spółki, Radosław Bartosik zostanie wiceprezesem ds. operacyjnych, Maciej Woźniak, który w zarządzie będzie odpowiadał za sprawy handlowe. Z kolei Łukasz Kroplewski pozostanie na stanowisku wiceprezesa ds. rozwoju. Członkowie zarządu obejmą swoje stanowiska 31 grudnia br. Tego samego dnia wygasa kadencja obecnego zarządu.

Konkurs, rozpisany przez Radę Nadzorczą gazowej spółki, dotyczył obsadzenia stanowisk nowej, wspólnej kadencji zarządu PGNiG. Kandydaci zgłaszający się do postępowania kwalifikacyjnego musieli złożyć wszystkie dokumenty do 10 listopada. Ich otwarcie nastąpiło 18 listopada 2016 r., a rozmowy z kandydatami prowadzone były od 6 do 16 grudnia 2016 r. W ubiegłym tygodniu spółka poinformowała, że Bogusław Marzec, wiceprezes PGNiG ds. finansowych, zrezygnował z ubiegania się o wybór w następnej kadencji zarządu. W listopadzie podobną decyzję podjął wiceprezes ds. operacyjnych Janusz Kowalski.

Piotr Woźniak z wykształcenia jest geologiem, był m.in. radcą handlowym w Ambasadzie RP w Kanadzie. W latach 1999 - 2002 piastował różne funkcje w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie, członek Rady Nadzorczej, a od czerwca 2000 roku na stanowisku wiceprezesa zarządu. Był też radnym Radny Warszawy w kadencji 2002 - 2006, a od grudnia 2011 do grudnia 2013 r. wiceministrem w Ministerstwie Środowiska, Głównym Geologiem Kraju.

opracował Tomasz Sąsiada

Tagi: piotr woźniak, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-12-2016

xx12`To przez te osoby i ich pazerne i chciwe decyzje odnośnie cen gazu dla gospodarstw domowych spowodowały że wszyscy przechodzą na ogrzewanie węglowe i … Czytaj całość

19-12-2016

ekonomistaUważam, że stworzenie emerytury obywatelskiej i dodatkowo II filaru jako zakładowego planu pracowniczego może dla wielu ludzi okazać się bardzo … Czytaj całość

25-12-2016

Józefa332szkoda słów na takie pisanie, lepiej zgarnąć świeżaki dla dzieciaków, dostałam od koleżanki info, że mają 5000 sztuk bit.ly/2ipIqHg, sama radość!

Rozwiń komentarze (4)