Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG ma nowy zarząd. Prezes zostaje

4
Podziel się:

Rada Nadzorcza PGNiG wybrała zarząd spółki. Pokieruje nim dotychczasowy prezes PGNiG, były minister gospodarki Piotr Woźniak - wynika z poniedziałkowego komunikatu spółki.

PGNiG ma nowy zarząd. Prezes zostaje
(Norma/REPORTER)

Dotychczasowy prezes PGNiG Piotr Woźniak, w latach 2005 - 2007 minister gospodarki, pokieruje gazową spółką przez kolejną kadencję. Rada Nadzorcza wyłoniła w konkursie pięcioosobowy zarząd.

Wiceprezesami zostali Michał Pietrzyk, który będzie odpowiadał za finanse spółki, Radosław Bartosik zostanie wiceprezesem ds. operacyjnych, Maciej Woźniak, który w zarządzie będzie odpowiadał za sprawy handlowe. Z kolei Łukasz Kroplewski pozostanie na stanowisku wiceprezesa ds. rozwoju. Członkowie zarządu obejmą swoje stanowiska 31 grudnia br. Tego samego dnia wygasa kadencja obecnego zarządu.

Konkurs, rozpisany przez Radę Nadzorczą gazowej spółki, dotyczył obsadzenia stanowisk nowej, wspólnej kadencji zarządu PGNiG. Kandydaci zgłaszający się do postępowania kwalifikacyjnego musieli złożyć wszystkie dokumenty do 10 listopada. Ich otwarcie nastąpiło 18 listopada 2016 r., a rozmowy z kandydatami prowadzone były od 6 do 16 grudnia 2016 r. W ubiegłym tygodniu spółka poinformowała, że Bogusław Marzec, wiceprezes PGNiG ds. finansowych, zrezygnował z ubiegania się o wybór w następnej kadencji zarządu. W listopadzie podobną decyzję podjął wiceprezes ds. operacyjnych Janusz Kowalski.

Piotr Woźniak z wykształcenia jest geologiem, był m.in. radcą handlowym w Ambasadzie RP w Kanadzie. W latach 1999 - 2002 piastował różne funkcje w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie, członek Rady Nadzorczej, a od czerwca 2000 roku na stanowisku wiceprezesa zarządu. Był też radnym Radny Warszawy w kadencji 2002 - 2006, a od grudnia 2011 do grudnia 2013 r. wiceministrem w Ministerstwie Środowiska, Głównym Geologiem Kraju.

opracował Tomasz Sąsiada

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Józefa
7 lat temu
332szkoda słów na takie pisanie, lepiej zgarnąć świeżaki dla dzieciaków, dostałam od koleżanki info, że mają 5000 sztuk bit.ly/2ipIqHg, sama radość!
Bogusława
7 lat temu
115szukasz jeszcze prezentu dla dzieciaczków? osatnio jest fajna promocja na swiezaki, zgarnij świeżaki dla dzieci, tylko 5000sztuk!! wejdz na: bit.ly/2ho7TNq, sama dostałam 3 sztuki!
xx12`
7 lat temu
To przez te osoby i ich pazerne i chciwe decyzje odnośnie cen gazu dla gospodarstw domowych spowodowały że wszyscy przechodzą na ogrzewanie węglowe i palą w piecach czym się da . W miastach jest w tej chwili taka tragedia że wieczorem nie można wyjść na spacer bo nie ma czym oddychać .
ekonomista
7 lat temu
Uważam, że stworzenie emerytury obywatelskiej i dodatkowo II filaru jako zakładowego planu pracowniczego może dla wielu ludzi okazać się bardzo niekorzystne. Co się stanie jeżeli zakład przestanie istnieć? W dzisiejszych czasach firmy pojawiają się i znikają i jest to normalne w gospodarce. Ja pomimo, że jestem młody i mam bardzo krótki staż wole mieć wszystko w zus, a jeżeli będzie mnie stać dodatkowo sobie oszczędzać. Bo zus w takiej czy owakiej formie będzie istniał za rok, dwa czy za 30 lat, a pracodawcy niekoniecznie. To samo było z OFE, na początku było ich sporo, a potem jedne łączyły się z drugimi... Żeby się nie okazało tak jak obecnie, że zakłady poupadały i jak ktoś za wczasu nie załatwił sobie dokumentów potwierdzających zarobki, do tego ma pecha bo akurat za dane lata nie zachowała się w archiwach dokumentacja płacowa to dzisiaj w kapitale ma przyjęte minimalne wynagrodzenia za te okresy chociaż być może zarabiał dwa razy tyle. I jest się sporo w plecy ale często nie ma możliwości udowodnienia rzeczywistych zarobków. Ja czekam na konkretne propozycje i rozwiązania bo póki co jest ich wiele ale są bardzo ogólnikowe i jest sporo niewiadomych