Notowania

Minister od smogu dostał nową funkcję i pieniądze. Piotr Woźny został wiceszefem państwowego funduszu

Piotr Woźny w NFOŚiGW zajmie się praktyczną realizacją programu o gigantycznym budżecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)
Piotr Woźny już nie pracuje w rządzie, lecz w państwowym funduszu.

Piotr Woźny, były wiceminister przedsiębiorczości odpowiedzialny za walkę ze smogiem, został wiceprezesem państwowego funduszu - wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl. Będzie odpowiedzialny za program termomodernizacji o budżecie 103 mld zł.

Piotr Woźny od czerwca jest wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Informację tę potwierdzili telefonicznie portalowi WysokieNapiecie.pl rzecznicy Ministerstwa Środowiska i NFOŚiGW.

Informacja nie pojawiła się na stronie internetowej instytucji, ale w najbliższych dniach ma to zostać uaktualnione. Jednocześnie Woźny zniknął z kierownictwa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Według informacji portalu, Piotr Woźny nadal będzie pełnomocnikiem rządu ds. koordynacji Programu Czyste Powietrze, ale w czwartek na konferencji prasowej rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska przedstawiła go już jako zastępcę prezesa NFOŚiGW.

W funduszu zajmie się praktyczną realizacją programu o gigantycznym budżecie. Jak ostatecznie będzie wyglądał? To nie zostało jeszcze ujawnione. Nie ma daty naboru wniosków ani szczegółów, kto może skorzystać z pomocy.

To, że program będzie, jest przesądzone. Jego uruchomienie zapowiedział wczoraj sam premier Mateusz Morawiecki. - To wielki program poprawy substancji mieszkaniowej i jakości powietrza. Państwo musi tutaj działać i działa. Mówiłem już o tym w exposé - podkreślił premier.

- Na ten cel zostaną uruchomione ogromne środki zarówno w postaci różnego rodzaju ulg, jak również dotacji bezpośrednich dla osób, których nie stać na samodzielną termomodernizację swoich budynków jednorodzinnych czy wielorodzinnych - przekonywał Morawiecki. Zapowiedział, że rząd przeznaczy 130 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Piotr Woźny, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2018

Tolerancja,szacunek,wolnośćPan Rumcajs na wszystkie stanowiska się nadaje ?

08-06-2018

Nowa kasa wskoczyłaFundacje/prezesi/ bzdury- byle kasę wydoić i nic nie robić. Każda ekipa to samo- poprzedni mieli spółkę zakładającą elektrownie atomową w Polsce (sic) … Czytaj całość

08-06-2018

EndeI tak znikają miliardy na różne fundusze chociaż jeszcze nie ma nawet pomysłu jak walczyć ze smogiem ale jest już ministerstwo a dla niepełnosprawnych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)