Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS bierze się za drzewa przy drogach. Pójdą pod topór

Szykuje się powtórka z Lex Szyszko. PiS chce zliberalizować przepisy dotyczące usuwania drzew rosnących przy jedniach. Mają one, jego zdaniem, zagrażać bezpieczeństwu kierowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Każdego roku w wyniku zderzeń z przydrożnymi drzewami ginie prawie pół tysiąca osób, a ok. 2,5 tys. zostaje rannych

Szykuje się powtórka z Lex Szyszko. PiS chce zliberalizować przepisy dotyczące usuwania drzew rosnących przy jezdniach. Mają one, jego zdaniem, zagrażać bezpieczeństwu kierowców.

Jak ustali "Dziennik Gazeta Prawna", pracę nad zmianami w prawie już podjęto w Ministerstwie Środowiska. - Wiele istnień ludzkich można by było uratować, gdyby tych drzew tam nie było - przekonuje dziennik poseł PiS Adam Ołdakowski, który już wystąpił z interpelacją w tej sprawie do resortu infrastruktury.

- Zwyczaj obsadzania poboczy dróg drzewami przy obecnym natężeniu ruchu wydaje się przeżytkiem - pisze poseł PiS Marcin Horała. Jak w 2015 r. podał NIK, każdego roku w wyniku zderzeń z przydrożnymi drzewami ginie prawie pół tysiąca osób, a ok. 2,5 tys. zostaje rannych.

Koniec lex Szyszko. Nie będzie już masowej wycinki drzew

Doktor inżynier Piotr Tyszko-Chmielowiec, zgłasza obawy już na wieść o podjętych pracach. - Obecne przepisy nie są doskonałe, ale rozsądnie równoważą kwestie ochrony przyrody i bezpieczeństwa - ocenia dla "DGP".

Obawia się też, czy prowadzone prace nie skończą się powtórką lex Szyszko, którego efektem była niekontrolowana wycinka drzew i krzewów. - Niewykluczone, że teraz też są tacy, którzy chcieliby doprowadzić może nawet do usunięcia konieczności uzgadniania wycinki z RDOŚ - wskazuje ekspert cytowany przez dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lex szyszko, wycinka drzew, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-06-2018

To jeszcze są jakieś drzewa?W Warszawie ratuszowi zbrodniarze powycinali wiele najpiękniejszych okazów, tworzących klimat miasta i chroniące mieszkańców przed chorobami … Czytaj całość

14-06-2018

taka prawdaDrzewa przy drogach były celowe w dobie , gdy dziedzic jeździł nią bryczką . Dawały cień , a koń zawsze trafił do zagrody. W dzisiejszych czasach … Czytaj całość

14-06-2018

gośćA całkowity brak pobocza i dwumetrowe rowy sprzyjają bezpieczeństwu?Paranoja goni głupotę.

Rozwiń komentarze (1437)