Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PiS bierze się za drzewa przy drogach. Pójdą pod topór

PiS bierze się za drzewa przy drogach. Pójdą pod topór

Każdego roku w wyniku zderzeń z przydrożnymi drzewami ginie prawie pół tysiąca osób, a ok. 2,5 tys. zostaje rannych Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER
Każdego roku w wyniku zderzeń z przydrożnymi drzewami ginie prawie pół tysiąca osób, a ok. 2,5 tys. zostaje rannych

Szykuje się powtórka z Lex Szyszko. PiS chce zliberalizować przepisy dotyczące usuwania drzew rosnących przy jezdniach. Mają one, jego zdaniem, zagrażać bezpieczeństwu kierowców.

Jak ustali "Dziennik Gazeta Prawna", pracę nad zmianami w prawie już podjęto w Ministerstwie Środowiska. - Wiele istnień ludzkich można by było uratować, gdyby tych drzew tam nie było - przekonuje dziennik poseł PiS Adam Ołdakowski, który już wystąpił z interpelacją w tej sprawie do resortu infrastruktury.

- Zwyczaj obsadzania poboczy dróg drzewami przy obecnym natężeniu ruchu wydaje się przeżytkiem - pisze poseł PiS Marcin Horała. Jak w 2015 r. podał NIK, każdego roku w wyniku zderzeń z przydrożnymi drzewami ginie prawie pół tysiąca osób, a ok. 2,5 tys. zostaje rannych.

Koniec lex Szyszko. Nie będzie już masowej wycinki drzew

 

 

Doktor inżynier Piotr Tyszko-Chmielowiec, zgłasza obawy już na wieść o podjętych pracach. - Obecne przepisy nie są doskonałe, ale rozsądnie równoważą kwestie ochrony przyrody i bezpieczeństwa - ocenia dla "DGP".

Obawia się też, czy prowadzone prace nie skończą się powtórką lex Szyszko, którego efektem była niekontrolowana wycinka drzew i krzewów. - Niewykluczone, że teraz też są tacy, którzy chcieliby doprowadzić może nawet do usunięcia konieczności uzgadniania wycinki z RDOŚ - wskazuje ekspert cytowany przez dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Qbanczyk
2018-06-18 08:43
I tak trzymać, zamiast drzew nasadzić żywopłoty wówczas nie będą się ludzie zabijać, a będą mieli możliwość przeżycia wypadku.
georg
2018-06-18 08:08
Zostawcie te drzewa wyciąć tylko chore a resztę pozostawić .DRZEWA NIE SĄ SPRAWCAMI WYPADKÓW to brawura i głupota kierujących a o odpowiedzialności nie wspomnę mój DZIADEK ZAWSZE MÓWIŁ KAŻDY BŁĄD ORAZ GŁUPOTA ZA KIEROWNICĄ PRĘDZEJ CZY POZNIEJ DOPROWADZI DO WYPADKU I ALBO BĘDZIESZ INWALIDĄ ALBO NIEBOSZCZYKIEM WIĘC MYŚL ZA KÓŁKIEM I NIE UFAJ TECHNOLOGII BO TA ZAWSZE MOŻE CIĘ ZAWIEŚĆ
Ewa
2018-06-18 08:07
Drzewa powycinają ,żeby było mniej wypadków, zato wykopią dwu metrowej głębokość rowy , żeby były odrazu grobami dla ofiar wypadków.
Pokaż wszystkie komentarze (1351)