Notowania

kopacz
31.12.2014 13:30

PiS o Kopacz: nieudolnie tuszuje nieudolność

W ocenie Mariusza Błaszczaka, premier jest nieprofesjonalna i takich samych współpracowników sobie dobiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)

Mija 100 dni od zaprzysiężenia rządu Ewy Kopacz. Prezydent dokonał tego 22 września. Nowa premier wygłosiła expose 1 października. Wnosząc o udzielenie jej gabinetowi wotum zaufania, Ewa Kopacz prosiła też opozycję nie o 100 dni spokoju, ale o 100 dni współpracy.To była pusta obietnica - ocenia szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Polityk mówi, że większość projektów Prawa i Sprawiedliwości jest odrzucana, jak chociażby projekt zmian w prawie wyborczym. Zdaniem szefa klubu PiS, Ewa Kopacz nie odnotowała żadnego sukcesu w ciągu pierwszych 100 dni rządzenia. _ Własną nieudolność pokrywała nieudanymi chwytami marketningowymi - _powiedział.

W ocenie Mariusza Błaszczaka, premier Kopacz jest nieprofesjonalna i takich samych współpracowników sobie dobiera. Polityk dodaje, że szefowa rządu nie zrealizowała żadnej ze swoich obietnic z expose. Miały nie wzrosnąć ceny energii od 1. stycznia, a Urząd Regulacji Energetyki zgodził się na podwyżki - mówi polityk.

Dodaje, że szefowa rządu nie rozwiązuje też problemów. Jak powiedział, szefowa rządu była nieobecna w czasie kryzysu związanego z wyborami samorządowymi, nie reagowała na - jak to określił - aferę Sikorskiego. _ Nie ma jej też teraz, gdy mamy do czynienia z rozpadem systemu sużby zdrowia - _ mówi.

  1. stycznia premier Ewa Kopacz podsumuje swojego rządu.

Zdziwiłabym się, gdybym usłyszała ze strony PiS-u chociaż jedno dobre słowo na temat rządu i Ewy Kopacz - mówi minister w Kancelarii Premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.

Przekonuje, że większość zapowiedzi z expose Ewy Kopacz udało się zrealizować. Udało się bardzo szybko przyjąć Kartę Dużęj Rodziny, waloryzację rent i emerytur - wylicza minister.

Kidawa-Błońska jest też oburzona słowami Witolda Waszczykowskiego o ewakuacji Polaków z Donbasu. Poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział w TVN24, że rząd celowo opóźnia przyjazd naszych rodaków, by powiązać to z wizytą Ewy Kopacz na Ukrainie.

Posłanka PO zapewnia, że rząd pomaga Polakom z Ługańska i Doniecka. W tej chwili ta pomoc doraźna tam na miejscu jest niewystarczająca, stąd decyzja o ewakuacji - mówi Kidawa-Błońska. Przypomina, że 26. grudnia zakończono weryfikację osób, które zdecydowały sie na przyjazd do Polski.
Wczoraj szefowie MSW i MSZ poinformowali, że w styczniu do Polski przyjedzie ponad dwieście osób. To ludzie, którzy mają polskie korzenie i zdecydowali się wyjechać z okupowanych przez separatystów terenów.

Wyznaczono już ośrodek, który przyjmie ewakuowanych maksymalnie na pół roku. Będą mogli wziąć udział w kursach językowych, adaptacyjnych, dzieci trafią do szkół. Uzyskają też kartę stałego pobytu w Polsce, co da im takie sama prawa, jakie mają wszyscy obywatele RP.

Na pomoc dla osób ewakuowanych z Donbasu przeznaczono około czterech milionów złotych z rezerwy ogólnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Kopacz usiądzie do stołu z każdym. Nawet z Kaczyńskim Szef PiS natomiast zastanawia się _ o co w tym wszystkim chodzi _.
850 mln złotych. Tyle w 2015 roku wydamy na władze Żadna z tych instytucji nie planuje oszczędności - trzy zwiększą budżet, a jedna utrzyma go na tym samym poziomie.
Pełnomocnicy premier. Opozycja żąda danych SLD złoży wniosek do premier Ewy Kopacz o informację, ile osób pracuje obecnie jako pełnomocnicy rządu i premiera i...
Kopaczometr Money.pl. Pani premier zdobywa punkty dzięki... Pendolino Choć Ewa Kopacz kieruje rządem krótko, udało się jej już spełnić kilka obietnic z expose.
Tagi: kopacz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz