Notowania

PiS obiecał złote góry. Teraz liczy koszty

Premier podliczył, ile rząd wyda na zmiany, jakie chce wprowadzić PiS. - Koszt samej wyprawki dla uczniów będzie wynosił ok. 1,4 mld zł - poinformował Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radek Pietruszka)
premier zapowiedział program ułatwiający handel dla rolników oraz emeryturę dla kobiet, które urodziły co najmniej czwórką dzieci

Premier podliczył, ile rząd wyda na zmiany, jakie chce wprowadzić PiS. - Koszt samej wyprawki dla uczniów będzie wynosił ok. 1,4 mld zł - poinformował Mateusz Morawiecki.

- Szacujemy, że mała działalność gospodarcza i ulga w ZUS to ok. 500 mln zł. W przypadku podatku CIT - obniżki z 15 proc. na 9 proc. to może być też 500 do 600 mln zł - powiedział Morawiecki w wywiadzie dla Polsat News.

- Program "Dostępność+" jest rozpisany na kilka budżetów, w tym budżet UE, i na wiele lat, bo on dotyczy np. dostosowania budynków administracji publicznej, wind w nowo budowanych budynkach mieszkalnych - na ten program wydajemy 23 mld zł. Na drogi lokalne będzie fundusz z co najmniej 5 mld zł - dodał.

Rząd da 300 zł na wyprawkę szkolną, a co z darmowymi podręcznikami? Wiceminister Marczuk wyjaśnia

- Jesteśmy w bardzo dobrym położeniu, jeśli chodzi o budżet państwa, ponieważ właśnie doprowadziliśmy do tego, że mafie VAT-owskie musiały pokazać plecy, wiele z nich musiało pouciekać. Wygraliśmy wiele bitew, jeszcze cały czas toczymy wojnę z tymi przestępcami, ale ta walka jest skuteczna i rzeczywiście pojawiło się 30 mld zł dodatkowych środków w budżecie w porównaniu do poprzednich lat - stwierdził premier.

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy Morawiecki zapowiedział wprowadzenie w najbliższym czasie niższych składek wpłacanych do ZUS przez prowadzących działalność gospodarczą, obniżenie CIT dla małych firm, wyprawkę dla wszystkich uczniów w wysokości 300 zł, program Dostępność+ dla seniorów i osób niepełnosprawnych z budżetem 23 mld zł, a także stworzenie nowego funduszu do budowy dróg lokalnych z budżetem 5 mld zł.

Ponadto premier zapowiedział program ułatwiający handel dla rolników oraz emeryturę dla kobiet, które urodziły co najmniej czwórką dzieci.

Tagi: morawiecki, mateusz morawiecki, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2018

mateuszek pissmenNikt nie da wam tyle ile ja wam obiecam !!

17-04-2018

byrcynKoszty się nie liczą, liczy się cel polityczny, to wybory !

17-04-2018

smoke and mirrorsNic nie obiecał, dosłownie nic. No każdy z IQ żaby przeczyta ten program i nawet jak nie wie, to sprawdzi jak wygląda sprawa rozliczania CIT, jak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)