Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PiS obiecał złote góry. Teraz liczy koszty

PiS obiecał złote góry. Teraz liczy koszty

 premier zapowiedział program ułatwiający handel dla rolników oraz emeryturę dla kobiet, które urodziły co najmniej czwórką dzieci Fot. Radek Pietruszka
premier zapowiedział program ułatwiający handel dla rolników oraz emeryturę dla kobiet, które urodziły co najmniej czwórką dzieci

Premier podliczył, ile rząd wyda na zmiany, jakie chce wprowadzić PiS. - Koszt samej wyprawki dla uczniów będzie wynosił ok. 1,4 mld zł - poinformował Mateusz Morawiecki.

- Szacujemy, że mała działalność gospodarcza i ulga w ZUS to ok. 500 mln zł. W przypadku podatku CIT - obniżki z 15 proc. na 9 proc. to może być też 500 do 600 mln zł - powiedział Morawiecki w wywiadzie dla Polsat News.

- Program "Dostępność+" jest rozpisany na kilka budżetów, w tym budżet UE, i na wiele lat, bo on dotyczy np. dostosowania budynków administracji publicznej, wind w nowo budowanych budynkach mieszkalnych - na ten program wydajemy 23 mld zł. Na drogi lokalne będzie fundusz z co najmniej 5 mld zł - dodał.

Rząd da 300 zł na wyprawkę szkolną, a co z darmowymi podręcznikami? Wiceminister Marczuk wyjaśnia

- Jesteśmy w bardzo dobrym położeniu, jeśli chodzi o budżet państwa, ponieważ właśnie doprowadziliśmy do tego, że mafie VAT-owskie musiały pokazać plecy, wiele z nich musiało pouciekać. Wygraliśmy wiele bitew, jeszcze cały czas toczymy wojnę z tymi przestępcami, ale ta walka jest skuteczna i rzeczywiście pojawiło się 30 mld zł dodatkowych środków w budżecie w porównaniu do poprzednich lat - stwierdził premier.

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy Morawiecki zapowiedział wprowadzenie w najbliższym czasie niższych składek wpłacanych do ZUS przez prowadzących działalność gospodarczą, obniżenie CIT dla małych firm, wyprawkę dla wszystkich uczniów w wysokości 300 zł, program Dostępność+ dla seniorów i osób niepełnosprawnych z budżetem 23 mld zł, a także stworzenie nowego funduszu do budowy dróg lokalnych z budżetem 5 mld zł.

Ponadto premier zapowiedział program ułatwiający handel dla rolników oraz emeryturę dla kobiet, które urodziły co najmniej czwórką dzieci.

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Obserwator
2018-04-20 20:31
Nikt nie da ci tyle, ile obieca Pis !!!
zofia
2018-04-19 15:45
Poprzedni rząd zostawił w spadku złe drogi w gminach wszędzie brak kasy bo wypływała tam gdzie nie trzeba w prywatne kieszenie a teraz totalna krytyka obecnego Rządu ,który próbuje naprawić i przywrócić normalność za to nienawidzą PIS bo wychodzi na wierzch oszustwo i niegospodarność PO-PSL
Zdegustowana
2018-04-18 16:14
Szok. Własnie przed chwilą pod moim balkonem szła taka matka Polka. Jedno dziecko obok, drugie na ręku, a do tego brzuch znowu pod nosem. Zaniedbana, tępa gęba, leniwy krok. Szli zapewne do Kauflandu, bo przecież trzeba wydać pieniądze. Widzę jak te mamy z dziećmi robią zakupy - absolutnie bezmyślnie. Taka to będzie rodzić i tylko rodzić. Ale czy taka ma być przyszłość Polski
Pokaż wszystkie komentarze (10)