Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS pozywa Kopacz. "Usłyszeliśmy ordynarne kłamstwo"

0
Podziel się:

- Pozywamy panią premier za słowa, które nigdy nie padły - powiedział rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

PiS pozywa Kopacz. "Usłyszeliśmy ordynarne kłamstwo"
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEKUcrGt

Premier Ewa Kopacz powiedziała w czwartek, że słyszała od kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy, że Polska powinna wysłać żołnierzy na Ukrainę. PiS zawsze ciągnęło do wojny - oceniła. PiS zapowiada pozew przeciwko premier.

Kopacz w związku z wypowiedzią b. opozycjonisty Zbigniewa Bujaka, który zadeklarował, że byłby za tym, aby posłać polskich żołnierzy na Ukrainę, została zapytana przez dziennikarzy, czy rozważa taką możliwość.

_ Ja też słyszałem od kandydata PiS na prezydenta, który powiedział, że powinniśmy wysłać żołnierzy na Ukrainę. I to jest przerażające, bo jeśli priorytetem w programie wyborczym przyszłego prezydenta jest taka deklaracja, to ja mogę odpowiedzieć tylko jedno: PiS zawsze ciągnęło do wojny, a Platforma chciała pokoju _ - odpowiedziała szefowa rządu.

bEKUcrGv

Rzecznik PiS Marcin Mastalerek zapowiedział pozew przeciwko premier. _ Dziś usłyszeliśmy z ust pani premier Kopacz ordynarne kłamstwo w sprawie słów Andrzeja Dudy. Są one manipulacją ze strony pani premier Kopacz (...) Pozywamy panią premier Kopacz za słowa o Andrzeju Dudzie, słowa, które nigdy nie padły _ - powiedział rzecznik PiS. Dodał, że pozew będzie gotowy w najbliższych dniach.

W środę w RMF FM Bujak zadeklarował, że byłby za tym, aby posłać polskich żołnierzy na Ukrainę. Dzień później Duda, pytany o tę wypowiedź, odpowiedział: _ Jesteśmy członkiem NATO i uważam, że powinniśmy to respektować, jeżeli to zostanie uzgodnione w obrębie NATO i jakieś siły NATO zostaną wysłane... _. Dopytywany o osobistą opinię, Duda odparł: _ Pamiętajmy o tym, że jeżeli już, to Polska mogłaby udzielić wsparcia, należałoby to rozważyć, to jest bardzo poważna decyzja, trzeba by się nad nią dobrze zastanowić _.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKUcrGW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)