Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PKB Polski. S&P: "Z łatwością przekroczy 4 proc."

PKB Polski. S&P: "Z łatwością przekroczy 4 proc."

Agencja utrzymała w kwietniu prognozę deficytu sektora finansów publicznych Polski w 2018 r. na poziomie 2,0 proc. PKB Fot. Fourmy Mario
Agencja utrzymała w kwietniu prognozę deficytu sektora finansów publicznych Polski w 2018 r. na poziomie 2,0 proc. PKB

Agencja S&P Global Ratings podwyższyła szacunek dynamiki PKB Polski na 2018 r. do 4,5 proc. z 3,8 proc. oraz obniżyła prognozę długu sektora rządowego i samorządowego.

W styczniowym raporcie S&P oceniła, że dynamika realnego PKB Polski "z łatwością przekroczy 4 proc.", przy czym w tym samym opracowaniu oficjalne prognozy makro agencji wskazywały na 3,8 proc. Agencja utrzymała w kwietniu prognozę deficytu sektora finansów publicznych Polski w 2018 r. na poziomie 2,0 proc. PKB.

Oglądaj też: Prof. Grzegorz Kołodko dla money.pl o agencjach ratingowych planie Morawieckiego


 

Spośród trzech największych agencji ratingowych wiarygodność kredytową Polski najwyżej ocenia Moody's - na poziomie "A2". Rating Polski wg Fitch to "A-" (jeden poziom niżej niż Moody's), a według S&P "BBB+" (dwa poziomy w dół względem Moody's). Perspektywy wszystkich ocen są stabilne.

Najnowszy raport zawiera szacunki wskaźników tylko w perspektywie 2018 r. Najbliższy przegląd ratingu Polski przez S&P zaplanowano na piątek 13 kwietnia.

Czytaj też: Rating Polski znowu wystawiony na próbę. Zmiany w sądownictwie pod lupą agencji

Czytaj także
Polecane galerie
Kiedy High-Tech ?
2018-04-12 09:32
W Austrii gdy meteorolodzy zapowiadali politycznie na łikend słońce a lało, to obywatele żądali zabrania im komputerów. Władza nie dopuściła. Nasi meteo byli z innego "klucza" dobierani. :)))
Kemor56
2018-04-12 07:56
Przypominam. Kiedy PO przekazywała władzę, wzrost gospodarczy był 3,9 na koniec kryzysu. Rok później PiS osiągnął 2,7, a teraz wielki sukces, że może przekroczyć 4. Gdyby rządziło PO na pewno wyniki byłyby lepsze. Umiejętności gospodarcze PiS pokazało w Janowie Podlaskim, a przy obecnej koniunkturze to nawet Saba Dorna poradziłaby sobie lepiej niż dyletanci z PiS.u
Imas
2018-04-12 07:18
No i co Tusk na to da się nie kraść
Pokaż wszystkie komentarze (16)