Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozczarowujące dane GUS. Polskie PKB mocno poniżej oczekiwań

9
Podziel się:

Dane przedstawione przez Główny Urząd Statystyczny w poniedziałek to wstępny szacunek dotyczący wzrostu PKB.

Rozczarowujące dane GUS. Polskie PKB mocno poniżej oczekiwań
(Jaskolka/REPORTER / East News)
bFdPUewl

Polskie PKB w trzecim kwartale tego roku urosło o 2,5 procent rok do roku. Takie dane płyną z najnowszego raportu Głównego Urzędu Statystycznego. Wynik jest znacznie słabszy w stosunku do prognoz, które wskazywały na wzrost na poziomie 2,9 procent. Wszystko zatem wskazuje, że wzrost gospodarczy w Polsce w 2016 roku będzie bliższy prognozom międzynarodowych instytucje niż temu, czego spodziewa się rząd Beaty Szydło.

Wynik na poziomie 2,5 procent oznacza, że polska gospodarka rozwija się najwolniej od trzech lat. Według raportu GUS, w ujęciu kwartalnym polska gospodarka wzrost wyniósł 0,2 procent. W tym przypadku również mamy do czynienia z rozczarowaniem, gdyż szacowano poziom 0,9 procent.

Dane przedstawione przez Główny Urząd Statystyczny w poniedziałek to wstępny szacunek dotyczący wzrostu PKB. Pełne dane na ten temat poznamy 30 listopada.

bFdPUewn

Wynik jest znacząco niższy nie tylko od prognoz rządowych, ale także od tego czego spodziewają się największe światowe instytucje. Przypomnijmy, że rząd Beaty Szydło szacuje, że w tym roku polskie PKB urośnie o 3,4 procent. Tymczasem Komisja Europejska spodziewa się wzrostu na poziomie 3,1 procent.

bFdPUewO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
KAZIK
5 lata temu
TAK PANIE PIECHOCIŃSKI JEST BARDZO ŹLE bo ------skończyły się wyjazdy np do Indii w " celach gospodarczych " za pieniądze podatników .Napisz pan co ten wyjazd w 2015r dał dla przeciętnego Kowalskiego. Napisz pan ile takich "służbowych " wyjazdów było .Napisz pani ile w tej wyprawie brało udział " przydupasów " i za czyje pieniądze oni jeździli.Jak powiedział Pawlak -" pański kolega" - jak uklękłeś przed swoimi - tak klęczysz do tej pory.Brzydzę się tobą podły człowieku.
niezadowolona
5 lata temu
hahaha niech dalej rozdaja misiewiczom i nieukom stanowiska
ewas 22
5 lata temu
Zawsze będzie tak , że zachodnia przepowiednia będzie się spełniała, to oczywiste , ze Niemcy dając Nam 1 euro zabierają z tego aż 89 cent ów. Ile jeszcze tak będzie?
bFdPUewP
aleksu
5 lata temu
a wczoraj Szydło plotła że odbudowali gospodarkę !!! CIEKAWE CO UWAŻA ZA ODBUDOWĘ ?
MARYLA
5 lata temu
Dlaczego nikt nie powstrzyma tego rządu, wstydzę się że jestem POLKĄ. Kiedyś byłam dumna z tego a dziś MASAKRA. Gdybym wiedziała że takie wstrętne nastąpią czasy ( PIS) to nigdy nie brałabym udziału w żadnych strajkach. Pokazuję temu rządowi ŚRODKOWY PALEC.