Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKM Duda przejmuje biznes rodziny Skwarków. Jest wniosek do UOKiK

10
Podziel się:

Polski Koncern Mięsny Duda, jeden z największych producentów mięsa w Polsce, złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad firmami Bekpol i Meat-Pac. Łącznie ma na to wydać prawie 20 mln zł.

PKM Duda przejmuje biznes rodziny Skwarków. Jest wniosek do UOKiK
(Marius Boatca/Flickr)

Polski Koncern Mięsny Duda, jeden z największych producentów mięsa w Polsce, złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad dwiema firmami z Wałbrzycha. Łącznie ma na to wydać prawie 20 mln zł.

Polski Koncern Mięsny Duda planuje przejęcie kontroli nad Bekpol oraz nad Meat-Pac, obie z siedzibą w Wałbrzychu. W tym celu potrzebuje zgody UOKiK. Wniosek wpłynął 9 września.

Spółki Bekpol sp. z o.o. spółka komandytowa (ma zostać przekształcona w zwykłą Sp. z o.o.) i Meat-Pac sp. z o.o. są własnością osób fizycznych - Adama Skwarek i Barbary Skwarek. Bekpol prowadzi działalność na rynku hurtowego obrotu mięsem i wędlinami, zaś Meat-Pac jest spółką produkującą przede wszystkim mięso drobiowe, w mniejszym zakresie prowadzi też działalność na rynku hurtowego obrotu mięsem i wędlinami.

PKM Duda oraz obie spółki przejmowane prowadzą działalność głównie na terenie Polski osiągając większość przychodów na rynku krajowym.

"Zamierzona koncentracja przedsiębiorców ma na celu rozszerzenie zasięgu terytorialnego dystrybucji mięsa i wędlin przez spółkę przejmującą kontrolę. Przejęcie obu spółek wpisuje się w strategię działania spółki Polski Koncern Mięsny Duda spółka akcyjna na lata 2015-2019 bowiem poprzez przejęcie kontroli nad tymi przedsiębiorcami, Polski Koncern Mięsny Duda S.A. rozszerzy zakres działania terytorialnego segmentu dystrybucyjnego" - czytamy w komunikacie PKM Duda.

Meat-Pac i Bekpol działają w Wałbrzychu i okolicach, tj. na obszarze, na którym Polski Koncern Mięsny Duda działał dotychczas w ograniczonym zakresie. Według komunikatu spółki rejon ten jest traktowany jako posiadający perspektywy dalszego rozwoju i Duda chce budować tam swoją pozycję rynkową.

W sierpniu PKM Duda zawarł warunkową umowę nabycia po 100 proc. udziałów Meat-Pac za cenę 3 mln zł oraz Bekpol za 15,64 mln zł.

Polski Koncern Mięsny Duda to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. Należy do grupy kapitałowej Cedrob.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(10)
Gość1
7 lat temu
Przeczytane, teraz czas na papierosa i kawę, może niezdrowe ale bardzo to lubię. Palenie może niezdrowe ale strasznie to lubię
Brunet1
7 lat temu
Palenie może niezdrowe ale strasznie to lubię, nie ważne co pojawia się w prasie, bez papierosa ciężko zacząć dzień.
WagON1
7 lat temu
Same dobre informacje w prasie od rana, teraz tylko kawa i papieros i możemy zaczynać dzień. Palenie może niezdrowe ale strasznie to lubię
Gość121
7 lat temu
Taki poranek ciekawe treści, kawa, papieros. Palenie może niezdrowe ale strasznie to lubię
ItalionoM1
7 lat temu
Kawa, papieros i ciekawy artykuł to jest to co lubię. Palenie może niezdrowe ale strasznie to lubię