Notowania

Przejdź na

PKN Orlen połączy się z Lotosem? Ministerstwo energii ucina spekulacje

Cytowany przez prasę Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa, podczas spotkania z Pracodawcami Pomorza miał powiedzieć, że połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos jest nieuniknione.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Ministerstwo Energii nie prowadzi prac dotyczących ewentualnego połączenia Lotosu z PKN Orlen - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Według Kazimierza Smolińskiego, wiceministra infrastruktury i budownictwa, nie ma kierunkowych decyzji w tej sprawie.

- Nic nie wiem, by trwały obecnie w ministerstwie jakieś prace w tym temacie. Pewne analizy były kiedyś prowadzone. Sytuacja w gospodarce bywa dynamiczna, więc uważam, że trzeba mieć w pamięci różne rozwiązania - powiedział Tobiszowski.

- Myślę, że gdy będziemy mieć wypracowaną kwestię miksu energetycznego, będziemy mogli się zająć porządkowaniem różnych spraw - dodał.

Cytowany przez prasę Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa, podczas spotkania z Pracodawcami Pomorza miał powiedzieć, że połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos jest nieuniknione.

Smoliński poinformował we wtorek dziennikarzy, że nie ma kierunkowych decyzji w tej sprawie.

- Temat jest po stronie Ministerstwa Energii. Wiem, że wraca ten pomysł, ale czy zostanie zrealizowany i w jakim kształcie - za wcześnie mówić. Temat wraca już po raz kolejny (...) ja jestem absolutnie przeciwny likwidacji Lotosu, jako poseł z tego regionu - powiedział Smoliński.

- Wiem, że Orlen jest tym zainteresowany, natomiast ja i inni posłowie będziemy temu przeciwni, gdyby miały zostać podjęte dalsze kroki w tym kierunku - dodał.

Zobacz także: Program Paliwo+. Tak PiS zmienia zdanie w sprawie akcyzy na paliwo

Tagi: pkn orlen, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2017

mkkkO połączeniu Pekao z Aliorem też mówili, że nie będzie. I jak zwykle kłamali.

25-10-2017

kozakpodejmowanie decyzji politycznych nie zawsze służy celom gospodarczym a powinny i nie tylko ale również dla dobra społeczeństwa chodzi między … Czytaj całość

26-10-2017

NextPrzywróćmy CPN ! Proponuję przywrócić też Społem, Ruch (niby istnieje - ale myślę, że ustawowe wcielenie do niego Empiku, InMedio i kilku innych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)