Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Repolonizacja na stacjach Orlenu. Produkty pod marką własną tylko od polskich firm

305
Podziel się:

PKN Orlen wprowadza nową markę własną O!. Nowe produkty będą pojawiały się na stacjach koncernu sukcesywnie w ramach kampanii reklamowej. Zarząd traktuje to jako element "repolonizacji dostawców".

Na stacjach Orlenu będzie wkrótce mniej zagranicznych produktów, a więcej pod własną marką
Na stacjach Orlenu będzie wkrótce mniej zagranicznych produktów, a więcej pod własną marką (Stefan Maszewski/REPORTER)

PKN Orlen wprowadza nową markę własną O!. Jej produkty będą pojawiały się na stacjach koncernu sukcesywnie w ramach kampanii reklamowej. Zarząd traktuje to jako element "repolonizacji dostawców".

Koncepcja marki własnej O! powstała w związku z rozwojem nowego formatu sklepu O!Shop. Pierwszym produktem jest woda źródlana O!, która będzie dostępna na stacjach paliw już od 1 listopada.

Systematycznie prowadzone są postępowania przetargowe na następne produkty pod tą marką wśród polskich producentów różnych kategorii spożywczych, którzy zaoferują odpowiednie standardy.

- Wkrótce na naszych stacjach pojawiać się będą kolejne produkty własne pod marką O! Będą to m.in. soki, napoje oraz słodycze. Celem naszej strategii jest nie tylko kontynuacja rozwoju sprzedaży pozapaliwowej, ale również repolonizacja dostawców, oferujących bardzo często wysokiej jakości produkty - powiedział Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen do spraw sprzedaży.

Woda mineralna O! jest pierwszą od dziesięciu lat konsumencką marką własną PKN Orlen wprowadzoną na rynek po energetyku Verva. Jest elementem strategii rozwój obszaru detalu, nawiązującym do nowej oferty sklepów pod marką O!Shop i logo Stop Cafe.

Zobacz także: Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

Orlen dysponuje siecią 1758 stacji paliw w całej Polsce. Na ponad stu z nich działają już sklepy O!Shop, a do końca roku ich liczba ma wzrosnąć do 150. Perspektywę skuteczności ich działania zwiększa z pewnością planowana ustawa, ograniczająca handel w niedziele. Stacje paliw mają być z tych ograniczeń wykluczone.

Woda O! miała swoją premierę podczas oficjalnej i uroczystej prezentacji nowej kolekcji strojów marki 4F w których zawodnicy z Polski, Chorwacji, Serbii, Łotwy i Grecji będą uczestniczyć podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PeongChang 2018.

Notowania akcji Orlenu w ostatnim tygodniu

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(305)
millenials
6 lat temu
Niech wycofają się z rynków zagranicznych skoro zagraniczne im zaczęło przeszkadzać.
maxx
6 lat temu
jeszcze powinni tylko benzyne z polskiej ropy sprzedawac a nie ruskich dorabiac !!
koliberek
6 lat temu
Eksperci cały czas twierdzą, że kupowanie wód butelkowanych jest dla frajerów. Zdrowszą wodę każdy ma w Polskich warunkach w domowym kranie. NESTLE wie co robi. Większość ujęć należy właśnie do tego koncernu. Niewielkie nakłady produkcyjne w stosunku do zysków. Pijcie własną kranówkę.
Zembaty
7 lat temu
Już się rozszczekały niemieckie skunksy. Folksdojczom nie w smak, że odbieramy gospodarkę złodziejom.
ORKE
7 lat temu
A kiedy wejdzaie do sprzedazy nowy zapach do samochodow ze zdjeciem Jarka o zapachu skunksa.Wszyscy czekaja......!
...
Następna strona