Notowania

Związki upomniały się o zysk Orlenu. I dostały po 3,5 tys. zł na pracownika

Związki Orlenu upomniały się o pieniądze. Koncern zarabia więcej, więc mógł wypłacić nagrody. Pójdzie na to łącznie prawie 18 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Orlen)
Wzrost zysku Orlenu nie umknął uwagi związków zawodowych

PKN Orlen ubiegły rok zakończył 6,7 mld zł czystego zysku, to o 26,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Nie umknęło to uwagi związków zawodowych. Zażądały pieniędzy i je otrzymały - tak podała spółka w czwartkowym komunikacie.

Trzy tysiące złotych w gotówce i 500 zł w kartach zakupowych - tyle wynegocjowały związki od zarządu. To jednorazowa nagroda. Do tego nie będzie płatna od zaraz.

Pracownicy dostaną 3 tys. zł w dwóch ratach po 1,5 tys. zł płatnych przed świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Karta zakupowa prawdopodobnie zostanie przekazana bez zbędnej zwłoki - przynajmniej nie informuje o tym Orlen w komunikacie.

Zobacz też: Na stację paliw po buty, mięso i telewizor. Zakaz handlu w praktyce

"Spotkanie negocjacyjne w sprawie wzrostu wynagrodzeń w PKN Orlen, jakie odbyło się w środę, zbliżyło stanowiska pracodawcy i organizacji związkowych" - poinformowała spółka.

Oprócz nagrody do ręki pracownicy wynegocjowali jeszcze podniesienie o 20 zł, tj. do kwoty 200 zł miesięcznie, składki podstawowej na Pracowniczy Program Emerytalny.

Jeśli posumować wszystkie bonusy i przemnożyć przez liczbę pracowników PKN Orlen w Polsce, czyli około 4,8 tys., otrzymujemy kwotę 17,9 mln zł. To 0,3 proc. ubiegłorocznego zysku netto grupy PKN Orlen.

Przedmiotem kolejnego spotkania będzie uzgodnienie wysokości obligatoryjnego wzrostu wynagrodzeń zasadniczych dla pracowników PKN Orlen - dodano w komunikacie. Zaplanowano je na 28 lutego.

Akcje koncernu zareagowały na te wiadomości spadkami. Kurs spółki obniżył się w czwartek o 3,6 proc. i jest głównym obciążeniem dla indeksu WIG20 (-1,1 proc.).

Notowania PKN Orlen w ostatnim tygodniu

Tagi: pkn orlen, pkn, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-02-2018

pablogzlikwidować związki zawodowe pozwalniać tych nierobów!!!!

23-02-2018

oloWyrobili zysk !? tyle wyciągneli z kieszeni Polaka !!!

22-02-2018

MarcyśPamietajmy o tym ze pracownicy pracujacy na stacjach ORLEN , ci co nas codziennie obsluguja, nie dostaną nic, wszak nie sa pracownikami PKN ORLEN , … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)