Notowania

PKN Orlen z dwoma nowymi członkami zarządu

Do zarządu PKN Orlen dołączają Michał Róg i Armen Konrad Artwich. Pierwszy będzie odpowiedzialny za obszar handlu hurtowego i międzynarodowego, Artwich – za obszar korporacyjny

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Do zarządu PKN Orlen dołączają Michał Róg i Armen Konrad Artwich. Pierwszy będzie odpowiedzialny za obszar handlu hurtowego i międzynarodowego, Artwich – za obszar korporacyjny.

Michał Róg jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku zarządzanie i marketing oraz Canadian International Management Institute and Harvard Business School. Ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w firmie Tele-Fonika Kable S.A., gdzie pracował jako wiceprezes ds. sprzedaży - sektor dystrybucja i energetyka, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju produktu średnich i wysokich napięć, dyrektor ds. sprzedaży na rynku bałkańskim, dyrektor ds. handlu krajowego, dyrektor biura rynku krajowego. Od marca 2018 członek zarządu ds. handlowych Orlen Oil Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Od kwietnia 2018 członek zarządu Paramo a.s. z siedzibą w Pardubicach w Czechach.

Armen Konrad Artwich jest radcą prawnym. Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia z zakresu finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. Studiował także prawo spółek i prawo handlowe na University of Sheffield, School of Law. Aplikację radcowską ukończył w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Od stycznia 2018 r. dyrektor departamentu prawnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wcześniej, w latach 2016-2018 jako zastępca dyrektora departamentu doskonalenia regulacji gospodarczych Ministerstwa Rozwoju odpowiadał m.in. za projekty legislacyjne z obszaru prawa gospodarczego oraz za nadzór merytoryczny nad Głównym Urzędem Miar oraz Polskim Centrum Akredytacji.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Róg i Artwich zaczną pełnić obowiązki od 1 września 2018 r.

Połączenie Lotosu i Orlenu uderzy w portfele kierowców? Ekspert wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: pkn orlen, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2018

Andrzej listonoszArmen brzmi swojsko.Zdrawstwuj Ara drug ty moj.Idzie w dobrą stronę.Dobra zmiana podoba się wszystkim prawdziwym POLAKOM.

11-08-2018

piadaczyżby tak szybki rozwój wymagał powiększenia zarządu ?

10-08-2018

Gienek z TychNa tę listę powinien być wpisany bank BOŚ i jego deweloperzy za pobieranie sobie z kąt wplacających klientów pieniędzy- przykład: GAMMA pieniężny

Rozwiń komentarze (3)