Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKO BP coraz bliżej własnej placówki w Niemczech

0
Podziel się:

Niemiecki urząd nadzoru finansowego BaFin podjął pozytywną decyzję w sprawie rozpoczęcia działalności przez placówkę PKO Banku Polskiego we Frankfurcie nad Menem. Do otwarcia oddziału brakuje jeszcze wpisu do niemieckiego rejestru handlowego.

PKO BP coraz bliżej własnej placówki w Niemczech
(PKO BP)

Niemiecki urząd nadzoru finansowego BaFin podjął pozytywną decyzję w sprawie rozpoczęcia działalności przez placówkę PKO Banku Polskiego we Frankfurcie nad Menem – poinformował bank. Do otwarcia oddziału brakuje jeszcze wpisu do niemieckiego rejestru handlowego.

- Konsekwentnie wspieramy polskich przedsiębiorców podejmujących się ambitnego zadania rozwoju biznesu poprzez ekspansję zagraniczną. Chcemy stać się dla nich w Niemczech, tak jak w Polsce, bankiem pierwszego wyboru – mówi cytowany w komunikacie prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło.

Oddział PKO BP we Frankfurcie nad Menem ma się skupiać się na obsłudze klientów korporacyjnych. Wśród oferowanych przez placówkę usług znajdą się m.in.: bankowość transakcyjna (w tym międzynarodowy cash pooling)
, bankowość elektroniczna, produkty skarbowe, trade finance czy kredyty korporacyjne.

W dalszej perspektywie planowane jest również rozszerzenie oferowanych klientom usług o doradztwo dotyczące niemieckiego rynku. Bank chce także za pośrednictwem oddziału we Frankfurcie pozyskiwać klientów z grona niemieckich firm prowadzących interesy w Polsce.

Największy bank działający na polskim rynku zarobił w drugim kwartale 702,88 mln złotych. To o 18 procent mniej w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)