Notowania

piłka nożna
20.07.2018 15:00

PKO BP i Totalizator Sportowy sponsorami Ekstraklasy. Mateusz Morawiecki: Jesteśmy na drodze, by osiągać wielkie sukcesy

PKO BP w sezonie 2018/2019 będzie mieć status partnera głównego. Logo państwowego banku pojawi się na koszulkach 16 drużyn, na wszystkich stadionach, a także w transmisjach z meczów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
- Trzeba sporo się napracować, żeby były sukcesy - powiedział premier młodym piłkarzom.

- Mamy szansę być mistrzem świata w trenowaniu - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji Lotto Ekstraklasa w piątek. - Myślę, że jesteśmy na drodze, by mieć naszych polskich Messich i osiągnąć wielkie sukcesy w piłce nożnej- stwierdził.

Premier wziął udział w konferencji zorganizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Morawiecki ogłosił, że trzyletnią współpracę Ekstraklasą rozpoczynają Totalizator Sportowy i PKO Bank Polski.

Zgodnie z ogłoszonym planem, środki od tych sponsorów mają wspierać długookresowy rozwój klubów Ekstraklasy, głównie na działania ukierunkowane na kształcenie dzieci i młodzieży. - Mamy szansę być mistrzem świata w trenowaniu, w wytrenowaniu młodej kadry do naprawdę jednych z najlepszych. Tak, żeby zasiać te ziarenka pod przyszłe sukcesy - podkreślił premier.

- Trzeba, jak w życiu, sporo się napracować, żeby były sukcesy. Potrzebujemy tego od najmłodszych lat, potrzebujemy całej infrastruktury sportowej - podkreślił.

Jeszcze w maju Morawiecki zapowiedział, że spółki Skarbu Państwa rozważą wsparcie dla Ekstraklasy, jeśli obie strony będą mieć korzyści.

PKO BP w sezonie 2018/2019 będzie mieć status partnera głównego. Logo państwowego banku pojawi się na koszulkach 16 drużyn, na wszystkich stadionach, a także w transmisjach z meczów. Bank deklaruje, że jego współpraca z Ekstraklasą będzie "długofalowa".

- Głęboko wierzę, że budując polską piłkę nożną od podstaw, od boisk tak, żeby każdy młody chłopak rzeczywiście miał niedaleko siebie trenera, musi być blisko trener, musi być blisko boisko, żeby rzeczywiście rosły te nasze polskie talenty stwierdził Morawiecki.

- Cieszę się, że polskie firmy wspierają polską piłkę nożną tak,by z młodych chłopaków wyrastały nowe talenty, z których będziemy dumni - powiedział Morawiecki. -Wspieramy naszych również przy porażkach, a sukcesy narodowe, sukcesy klubowe rozsławiają dobre imię Polski - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: piłka nożna, pko bp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-07-2018

ZORROSPONSOROWANIE PIŁKI PRZEZ PKO BP A LOKATY KLIENTÓW OPROCENTOWANE PONIŻEJ INFLACJI !!!!!!!!!!!! /BIEDNYM PIŁKARZOM ZA ICH OSIĄGNIĘCIA PRZECIEŻ SIĘ … Czytaj całość

20-07-2018

ZenonTylko puknąć się w głowę. Polska to nie Brazylia czy Argentyna ani też Hiszpania gdzie z fetbolu uczyniono wielki biznes Ciekawe czy akcje PKO po tym … Czytaj całość

20-07-2018

KamilTo inwestycja długofalowa i rezultatów możemy spodziewać się dopiero za kilka lat, ale biorąc pod uwagę zaangażowanie Polaków w piłkę nożną - warto.

Rozwiń komentarze (14)