Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PKO BP i Totalizator Sportowy sponsorami Ekstraklasy. Mateusz Morawiecki: Jesteśmy na drodze, by osiągać wielkie sukcesy

PKO BP i Totalizator Sportowy sponsorami Ekstraklasy. Mateusz Morawiecki: Jesteśmy na drodze, by osiągać wielkie sukcesy

- Trzeba sporo się napracować, żeby były sukcesy - powiedział premier młodym piłkarzom. Fot. KPRM
- Trzeba sporo się napracować, żeby były sukcesy - powiedział premier młodym piłkarzom.

- Mamy szansę być mistrzem świata w trenowaniu - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji Lotto Ekstraklasa w piątek. - Myślę, że jesteśmy na drodze, by mieć naszych polskich Messich i osiągnąć wielkie sukcesy w piłce nożnej- stwierdził.

Premier wziął udział w konferencji zorganizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Morawiecki ogłosił, że trzyletnią współpracę Ekstraklasą rozpoczynają Totalizator Sportowy i PKO Bank Polski.

Zgodnie z ogłoszonym planem, środki od tych sponsorów mają wspierać długookresowy rozwój klubów Ekstraklasy, głównie na działania ukierunkowane na kształcenie dzieci i młodzieży. - Mamy szansę być mistrzem świata w trenowaniu, w wytrenowaniu młodej kadry do naprawdę jednych z najlepszych. Tak, żeby zasiać te ziarenka pod przyszłe sukcesy - podkreślił premier.

- Trzeba, jak w życiu, sporo się napracować, żeby były sukcesy. Potrzebujemy tego od najmłodszych lat, potrzebujemy całej infrastruktury sportowej - podkreślił.

Jeszcze w maju Morawiecki zapowiedział, że spółki Skarbu Państwa rozważą wsparcie dla Ekstraklasy, jeśli obie strony będą mieć korzyści.

PKO BP w sezonie 2018/2019 będzie mieć status partnera głównego. Logo państwowego banku pojawi się na koszulkach 16 drużyn, na wszystkich stadionach, a także w transmisjach z meczów. Bank deklaruje, że jego współpraca z Ekstraklasą będzie "długofalowa".

- Głęboko wierzę, że budując polską piłkę nożną od podstaw, od boisk tak, żeby każdy młody chłopak rzeczywiście miał niedaleko siebie trenera, musi być blisko trener, musi być blisko boisko, żeby rzeczywiście rosły te nasze polskie talenty stwierdził Morawiecki.

- Cieszę się, że polskie firmy wspierają polską piłkę nożną tak,by z młodych chłopaków wyrastały nowe talenty, z których będziemy dumni - powiedział Morawiecki. -Wspieramy naszych również przy porażkach, a sukcesy narodowe, sukcesy klubowe rozsławiają dobre imię Polski - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
edward
2018-08-26 10:25
Frankowicze staliśmy się sponsorami ekstraklasy. pko bp straci wielu klientów, obiecujemy wam to za naszą krzywdę!!!!!!!!
Małpka
2018-07-22 15:48
Na konto wpływa mi 650zł. renty. Za kartę płatniczą muszę płacić60zł. rocznie, każdy przelew to 1,20zł. prowadzenie rachunku kolejne 9,80xł. roczna opłata za kredyt odnawialny 120zł. Nic dziwnego. że bank ma kasę na pensję prezesa, sponsorowane rozgrywek ligowych i podatek bankowy. Moja sytuacja finansowa w ciągu minuty uległa dużemu pogorszeniu i dlatego w chwili obecnej nie mogę zmienić banku (łączy mnie kredyt). Dlatego wkurza mnie to że bank sponsoruje piłkarzy, którzy myślą o wszystkim tylko nie o porządnej grze w piłkę a jak patrzę na niektóre zdjęcia to uważam, że piłka tym panom przeszkadza.
rafi
2018-07-21 09:38
Władowanie kolejnych państwowych milionów w przereklamowany bubel pt. ekstraklasa spowoduje, że będziemy mieli lepsze szkolenie młodzieży?
Pokaż wszystkie komentarze (14)