Notowania

PKP PLK ogłosiły przetarg na modernizację trasy Opole-Kędzierzyn Koźle

PKP PLK ogłosiły przetarg na modernizację 40 km trasy kolejowej Kędzierzyn Koźle-Opole Groszowice - podała w środę spółka. Po remoncie składy pasażerskie mają przyspieszyć ze 120 km/h do 160 km/h.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Krzysztof Świderski)

PKP PLK wyjaśniają, że realizacja inwestycji umożliwi szybsze podróże i lepszą organizację ruchu kolejowego na Opolszczyźnie. Modernizacja linii E30 na odcinku Kędzierzyn Koźle-Opole Groszowice ma pozwolić na przyspieszenie pociągów pasażerskich ze 120 do 160 km/h, a składów towarowych do 120 km/h.

W ramach inwestycji na trasie mają być wymienione tory i sieć trakcyjna. Przebudowane mają być też perony i stacje: Kędzierzyn Koźle, Raszowa, Zdzieszowice, Jasiona, Gogolin, Górażdże, Przywory Opolskie, Opole Grotowice, Opole Groszowice.

Spółka dodała, że planowane są też nowe przejścia na perony w Gogolinie (przejście podziemne) i w Opolu Grotowicach (kładka dla pieszych). Przebudową objęte będą m.in. przejścia pod torami w Kędzierzynie Koźlu i Zdzieszowicach oraz kładka dla pieszych na stacji Opole Groszowice. Wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zapewni przebudowa 27 przejazdów kolejowo-drogowych, m.in. w Kędzierzynie Koźlu, Rozwadze i Gogolinie.

Inwestycja w ramach systemu "projektuj i buduj" zaplanowano na lata 2020-2023. "Projekt będzie ubiegał się o dofinansowanie w III konkursie CEF. Inwestycja realizowana jest w ramach większego projektu pn. 'Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kędzierzyn Koźle-Opole Zachodnie', którego szacunkowy koszt w Krajowym Programie Kolejowym wynosi 628,5 mln zł" - dodano w komunikacie.

Tagi: pkp plk, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-12-2016

KibicAle przyspieszenie !! Z 20 minut przebiegu do 15 się zmniejszy , jakby się nie zatrzymywał nigdzie . A zatrzymuje się ten pociąg na 40 km 9 razy , to … Czytaj całość

28-12-2016

voy777Zobaczymy, czy bedzie jak za nieboszczki PO. 1 km. autostrady, czy torowiska kolejowego drozej niz w NIemczech.

29-12-2016

loku160 na godzinę w XXI wieku, szok, pewnie będą spore premię dla wszystkich dyrektorów

Rozwiń komentarze (20)