Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Plan rozwoju kraju autorstwa Morawieckiego prawdopodobnie w przyszłym tygodniu

0
Podziel się:

Plan rozwoju kraju na najbliższe lata autorstwa wicepremiera Mateusza Morawieckiego będzie zaprezentowany i przyjęty przez rząd prawdopodobnie w przyszłym tygodniu - dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do rządu.

Plan rozwoju kraju autorstwa Morawieckiego prawdopodobnie w przyszłym tygodniu
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
bEUmRpEB

We wtorek na posiedzeniu rządu ministrowie zajęli się m.in. propozycją wprowadzenia bezpłatnych leków dla osób starszych. Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki - według zapowiedzi premier Beaty Szydło - miał też przedstawić plan rozwoju kraju w najbliższych latach.

"Zdecydowaliśmy, że program będzie przedstawiony w najbliższym czasie, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Nie chcieliśmy, żeby procedowany we wtorek w Sejmie projekt 500 plus był jednocześnie omawiany, także w mediach, z ważnymi dla nas założeniami" - poinformowało PAP źródło w rządzie.

Przyjęcie przez rząd planu rozwojowego zapowiedziała w poniedziałek szefowa rządu. Premier Szydło, odpowiadając na pytania na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Węgier Viktorem Orbanem w Budapeszcie, powiedziała, że jej rząd wprowadza obecnie pakiet reform zapowiadanych podczas kampanii wyborczej. - Jutro rząd przyjmie projekty prorozwojowe, plan rozwojowy, który chcemy przez najbliższe cztery lata realizować - powiedziała.

bEUmRpED

Według Morawieckiego strategia rozwoju przygotowywana przez Ministerstwo Rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów mniej do tej pory zadbanych. Kluczowy będzie rozwój zrównoważony społecznie i regionalnie.

Jak mówił w poniedziałek dziennikarzom wicepremier i minister rozwoju, jego strategia będzie dotyczyła tego, w jaki sposób Polska powinna się rozwijać w kolejnych latach. Jak mówił, celem jest również rozwój w ramach regionów; jako przykład podał województwo mazowieckie: jak mówił, w części tego województwa średnia dochodów na mieszkańca przekracza średnią unijną, ale są takie części, które charakteryzują się niewielkim dochodem na mieszkańca.

W ramach programu rozwoju duży nacisk kładziony ma być również na miejsca pracy. Na to, by - jak mówił Morawiecki - "polskie firmy tworzyły coraz większą wartość dodaną, żeby wzmacniać polski eksport, właśnie po to, by wartość dodana firm tworzyła miejsca pracy, i to lepiej płatne, bo jeśli firmy osiągają wyższe marże na sprzedaży swoich produktów, to jednocześnie mogą więcej zapłacić swoim pracownikom".

bEUmRpFe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)