Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Planujesz urlop za granicą? Karta wielowalutowa pozwoli ci zaoszczędzić

2
Podziel się:

Kartą wielowalutową można płacić w walutach obcych, np. euro, funtach, ale także w złotych, tak jak zwykłą kartą do konta.

Wysokie koszty przewalutowania to zmartwienie wielu osób wyjeżdżających za granicę lub robiących zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Ciągle nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że kosztów tych da się uniknąć. Umożliwia to karta wielowalutowa.

- Kartą wielowalutową można płacić w walutach obcych, np. euro, funtach, ale także w złotych, tak jak zwykłą kartą do konta. Można również wypłacać pieniądze z bankomatów. Opłaty za użytkowanie takiej karty, liczba dostępnych walut czy też sam sposób korzystania zależne są od oferty banku – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Agnieszka Gorzkowicz z biura prasowego Credit Agricole.

Aby w pełni korzystać z możliwości karty wielowalutowej, oprócz konta w złotych należy mieć rachunki walutowe. Pamiętajmy przy tym, że jeśli na rachunku obsługującym daną walutę będzie akurat brakowało pieniędzy, a będziemy chcieli w tej walucie zapłacić – w zależności od banku – albo operacja się nie powiedzie, albo zostaną nam pobrane środki z konta w złotych, ale wtedy poniesiemy oczywiście koszty przewalutowania. Warto wiedzieć, że na rynku są już dostępne karty automatycznie rozpoznające walutę transakcji.

Kiedy robimy zakupy w zagranicznych sklepach, powinniśmy uważać na usługę DCC (dynamic currency conversion). Umożliwia ona płacenie w walucie karty (czyli w przypadku polskich kart – w złotych), cena jest przeliczana automatycznie. Skorzystanie z tej opcji opłaci się nam jednak nie zawsze – czasami kurs przewalutowania nie będzie korzystny i lepszym pomysłem okaże się zapłacenie w zagranicznej walucie kartą wielowalutową.

_ źródło: Infowire _

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Wakacyjny urlop. Jak skutecznie odpocząć?
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
poiuytfdr
4 lata temu
w pekao taką kartę już od dwóch lat wydają i wcale nie trzeba mieć konta walutowego, po prostu nie płaci się prowizji za przewalutowanie tak jak w zwykłej karcie
Kosidek
4 lata temu
No i co z tego wynika? Na zasadzie: Trzech ich było, dwóch ich niosło, jeden kajak drugi wiosło. Ilu było? Ilu niosło? Ilu kajak? Ilu wiosło?