Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO oskarża prezydenta RP o "udział w fałszowaniu aktów prawnych"

31
Podziel się:
PO oskarża prezydenta RP o "udział w fałszowaniu aktów prawnych"
(WITOLD ROZBICKI/REPORTER)

"Akceptowanie i legalizowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę bezprawnych decyzji posłów klubu PiS podjętych w dniu 16 grudnia 2016 r. w Sali Kolumnowej jest udziałem w fałszowaniu aktów prawnych" - napisał w sobotę rzecznik PO Jan Grabiec.

Oświadczenie rzecznika Platformy Obywatelskiej ma związek z informacją dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP Marka Magierowskiego o podpisaniu przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustaw podjętych 16 grudnia 2016 r. podczas - jak podkreślił Grabiec - "posiedzenia klubu PiS w Sali Kolumnowej".

"Spotkanie to nie może zostać uznane za kontynuację 33. posiedzenia Sejmu RP, a podjęte na nim decyzje nie mają skutków prawnych" - ocenił rzecznik PO.

Jak dodał, żadna z ustaw - jego zdaniem - "rzekomo uchwalonych" 16 grudnia 2016 r. nie może być przedmiotem dalszej procedury legislacyjnej w Senacie RP, a senatorowie Platformy Obywatelskiej nie brali i nie będą brali udziału w żadnej próbie legalizacji tych dokumentów.

"Akceptowanie i legalizowanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę bezprawnych decyzji posłów klubu PiS podjętych w dniu 16 grudnia 2016 r. w Sali Kolumnowej jest udziałem w fałszowaniu aktów prawnych i będzie stanowiło przedmiot odpowiedzialności konstytucyjnej i prawnej" - podkreślił w oświadczeniu Grabiec.

Od 16 grudnia w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek Sejmu zapewnił, że w głosowaniach 16 grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz że każdy z posłów mógł wejść do Sali Kolumnowej głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu. (PAP)

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(31)
Krzysztof137
6 lat temu
Maliniaka czeka TS i dłuuuugie lata w kiciu, dlatego teraz tak puchną mu poliki - je na zapas.
Leon Z
6 lat temu
Miejsce zdrajców z PO i Nowoczesnej jest na gałęziach.
edek
6 lat temu
wylaczylem jego przemowienie w momencie kiedy zaczal mowic,ze stoi na strazy porzadku publicznego,ze bedzie stal na strazy aby nie bylo konfliktow miedzy polakami.Podpisal ustawy ktore go poloza na ;opatki Nawet nie wie z kim zaczal
Iundex
6 lat temu
Do prokuratury z ta kanalia
jajan
6 lat temu
TEN PREZYDENT ŁAMIE KONSTYTUCJĘ ,TO PRZESTĘPCA.KIEDYŚ BĘDZIE SIEDZIAŁ W KRYMINALE.
...
Następna strona