Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Syn Niny Terentiew przewodniczył obradom właścicieli Platige Image. Ciekawa sytuacja w przyszym współproducencie serialu Wiedźmin

7
Podziel się:

Firma Platige Image oprócz Tomasza Bagińskiego miała w środę na walnym zgromadzeniu jeszcze jedno znane nazwisko. Terentiew. Ale nie chodzi o dyrektor programową Polsatu i niegdyś TVP2, ale o jej syna. Był przewodniczącym zgromadzenia akcjonariuszy spółki, która ma współprodukować z Netfliksem serial o wiedźminie.

Syn Niny Terentiew przewodniczył obradom akcjonariuszy w Platige Image, współproducencie Wiedźmina. Stacja Zygmunta Solorza nie komentuje
Syn Niny Terentiew przewodniczył obradom akcjonariuszy w Platige Image, współproducencie Wiedźmina. Stacja Zygmunta Solorza nie komentuje (Jacek Dominski/REPORTER)

Hubert Terentiew nie wszedł co prawda do rady nadzorczej giełdowej spółki, ale przewodniczył walnemu zgromadzeniu. To dość interesująca informacja, zważywszy na fakt, że jego matka jest dyrektor programową w Telewizji Polsat.

Dotąd z branżą, w której Nina Terentiew jest postacią prawie że ikoniczną, jej syn nie miał wiele wspólnego. Jest prawnikiem i ma własną kancelarię Terentiew i Tułowiecki Radcy Prawni.

- Myślę, że prawo stało się dla niego tym, czym dla mnie telewizja - wyznała w jednym z wywiadów Nina Terentiew.

Zobacz także: Zobacz również: wywiad z reż. nowego "Wiedźmina"

W pracy zawodowej prawnika koncentruje się głównie na „cywilnoprawnych aspektach działalności biznesowej i rozwiązywaniu sporów” - napisano na stronie internetowej kancelarii.

Okazuje się, że z takim nazwiskiem daleko od branży telewizyjnej utrzymać się jednak długo nie można. Przewodniczył w środę walnemu zgromadzeniu Platige Image jako radca prawny, a takie funkcje zwykle przejmuje ktoś ważny w firmie.

33 proc. akcji w Platige Image ma Jarosław Sawko, 37 proc. Piotr Sikora, a 8 proc. Tomasz Bagiński.

Platige Image to w tym roku głośna nazwa firmy z racji wstępnych rozmów na temat produkcji serialu "Wiedźmin" z potęgą światową w serwisach streamingowych wideo, czyli Netflix. Ta dysponuje szybko rosnącą bazą ponad 100 mln klientów na całym globie.

Dotąd Platige Image zajmowało się głównie produkcją animowanych komputerowo reklam telewizyjnych, w tym serii reklam piwa Żubr oraz produkcją fragmentów filmów, w tym „Wonder Woman”. Próbowało ostatnio swoich sił z pełnometrażowym filmem animowanym „Fatima”, ale portugalski partner nie dotrzymał zawartej umowy i na razie są z tego tylko straty.

Polsat nie komentuje

Trudno powiedzieć, czy pojawienie się Terentiewa na walnym zgromadzeniu nie oznacza bliższej współpracy Platige Image z Telewizją Polsat. Ta, do momentu publikacji tego artykułu nie zdecydowała się odpowiedzieć na pytanie money.pl.

Notowania akcji Platige Image od 25 października rosły, ale akurat w piątek, czyli w dzień po opublikowaniu informacji straciły 3,7 proc. do 52,99 zł. Najwyżej w historii były zaraz po podaniu informacji o planach, dotyczących "Wiedźmina". W połowie czerwca doszły do prawie 83 zł.

Notowania akcji Platige Image

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Tomatcom
5 lata temu
a na oficjalnej stronie Platige Image panie dziennikarzu ta sensacja troche slabnie 😹 RADA NADZORCZA Jarosław Sawko Przewodniczący Rady Nadzorczej Piotr Sikora Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Tomasz Bagiński Sekretarz Rady Nadzorczej Robert Koński Członek Rady Nadzorczej Karol Żbikowski Członek Rady Nadzorczej
Fury
5 lata temu
Katastrofa
łobełt
5 lata temu
szef łary, o kułwa :O
rbetb
5 lata temu
Terientew i Rodowicz......do tej dwójki należy jeszcze dokooptować Pawłowicz i Wróbel
oalo
5 lata temu
Jeszcze nigdy nie czytalam cos pozytywnego nie wazne czego dotyczy notatka , zawsze zlosliwe komentarze czy to smieszne czy smutne ,tyle jadu w tych linkach ,dlaczego ??