Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Play chce przejąć Virgin Mobile. Finalizacja za dwa lata

28
Podziel się

Operator sieci Play zawarł z Virgin Mobile oraz jej udziałowcami umowy, które przyznają Play opcję nabycia wszystkich udziałów w największym polskim operatorze wirtualnym. Na ostateczne przejęcie jest czas do 2020 r.

Virgin Mobile to największy polski operator niezależny. Play ma umowę przejecia. Ma na to dwa lata
Virgin Mobile to największy polski operator niezależny. Play ma umowę przejecia. Ma na to dwa lata (Wlodzimierz Wasyluk)
bEgMUVyZ

Virgin Mobile to największy na świecie wirtualny operator komórkowy, czyli działa bez własnej sieci, używając łącz innych operatorów. W Polsce, choć takie usługi się nie przebiły, zdobywając mniej niż 2 proc. rynku, Virgin Mobile Polska ma najwięcej klientów, czyli 412 tys. osób., współpracując z sieciami T-Mobile i Play.

Ta druga podpisała w poniedziałek umowę na przejęcie VMP. Konkretnie zrobiła to spółka P4, operator sieci Play i zarazem spółka zależna od notowanej na warszawskiej giełdzie Play Communications.

Zobacz także: Zobacz też: Czy telefony komórkowe szkodzą?
bEgMUVzb

- Podpisane umowy przyznają Play, między innymi, opcję nabycia wszystkich udziałów w VMP w 2020 r. - podano w komunikacie.

Zgodnie z przyjętą metodologią, wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy. Inwestorzy zobowiązali się spowodować że wszystkie udziały w VMP zostaną sprzedane Play w przypadku, gdy Play skorzysta z opcji kupna.

Warunki określają też zasady przyszłej współpracy pomiędzy Play a VMP. Strony będą ją kontynuować przy założeniu, że minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play będzie wyższy o około 25 mln zł, osiągając łącznie około 84 mln zł w latach 2018-2021.

bEgMUVzh

- Play jest usatysfakcjonowany tymi umowami, ponieważ jeszcze bardziej umacniają one pozycję Play jako lidera na polskim rynku telefonii komórkowej - podano w komunikacie.

bEgMUVzC
telekomunikacja
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
nosson
3 lata temu
ja już w a2mobile i komletnie mnie to nie dotyczy. Ciekawe jakie zmiany wprowadzą.
Edi
3 lata temu
Jak będzię drożej niż dotychczas to uciekam od nich
Kamil1990
3 lata temu
Sam nie wiem co o tym myśleć, bo korzystam z usług Virgin Mobile od kilku miesięcy i muszę powiedzieć, że w przeciwieństwie do ofert innych operatorów (głównie tych największych), tutaj działa wszystko bez zarzutu. Pakiety tanie i w zupełności wystarczają przy normalnym użytkowaniu... Dlatego nie rozumiem po co to zmieniać, oby tak się nie stało
bEgMUVzD
Rob
3 lata temu
Może niech na początek Play zainwestuje w swoją sieć bo zasięg i jakość usług to wielka porażka!!!
ozon
3 lata temu
Żeby tylko a2mobile nie przejął, bo podejrzewam ze nie byłoby już tak różowo z tansferem na social media.
...
Następna strona