Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
telekomunikacja
16.01.2018 07:53

Play chce przejąć Virgin Mobile. Finalizacja za dwa lata

Operator sieci Play zawarł z Virgin Mobile oraz jej udziałowcami umowy, które przyznają Play opcję nabycia wszystkich udziałów w największym polskim operatorze wirtualnym. Na ostateczne przejęcie jest czas do 2020 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk)
Virgin Mobile to największy polski operator niezależny. Play ma umowę przejecia. Ma na to dwa lata

Virgin Mobile to największy na świecie wirtualny operator komórkowy, czyli działa bez własnej sieci, używając łącz innych operatorów. W Polsce, choć takie usługi się nie przebiły, zdobywając mniej niż 2 proc. rynku, Virgin Mobile Polska ma najwięcej klientów, czyli 412 tys. osób., współpracując z sieciami T-Mobile i Play.

Ta druga podpisała w poniedziałek umowę na przejęcie VMP. Konkretnie zrobiła to spółka P4, operator sieci Play i zarazem spółka zależna od notowanej na warszawskiej giełdzie Play Communications.

Zobacz też: Czy telefony komórkowe szkodzą?

- Podpisane umowy przyznają Play, między innymi, opcję nabycia wszystkich udziałów w VMP w 2020 r. - podano w komunikacie.

Zgodnie z przyjętą metodologią, wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy. Inwestorzy zobowiązali się spowodować że wszystkie udziały w VMP zostaną sprzedane Play w przypadku, gdy Play skorzysta z opcji kupna.

Warunki określają też zasady przyszłej współpracy pomiędzy Play a VMP. Strony będą ją kontynuować przy założeniu, że minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play będzie wyższy o około 25 mln zł, osiągając łącznie około 84 mln zł w latach 2018-2021.

- Play jest usatysfakcjonowany tymi umowami, ponieważ jeszcze bardziej umacniają one pozycję Play jako lidera na polskim rynku telefonii komórkowej - podano w komunikacie.

Tagi: telekomunikacja, ply, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2018

urbanczykJak Play położy łapę na VM, to tyle mnie widzieli!

16-01-2018

MikiNo to pytanie gdzie iść jak przejmą :/ virgin to jedyny operator na runku z ktorym nie miałem przykrości. Czy to Play, czy orange, czy tmobile.. … Czytaj całość

16-01-2018

GrzesiekTo trzeba będzie w Virgin uciekać jak go play przejmnie

Rozwiń komentarze (28)