Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Play chce przejąć Virgin Mobile. Finalizacja za dwa lata

Play chce przejąć Virgin Mobile. Finalizacja za dwa lata

Virgin Mobile to największy polski operator niezależny. Play ma umowę przejecia. Ma na to dwa lata Fot. Wlodzimierz Wasyluk
Virgin Mobile to największy polski operator niezależny. Play ma umowę przejecia. Ma na to dwa lata

Operator sieci Play zawarł z Virgin Mobile oraz jej udziałowcami umowy, które przyznają Play opcję nabycia wszystkich udziałów w największym polskim operatorze wirtualnym. Na ostateczne przejęcie jest czas do 2020 r.

Virgin Mobile to największy na świecie wirtualny operator komórkowy, czyli działa bez własnej sieci, używając łącz innych operatorów. W Polsce, choć takie usługi się nie przebiły, zdobywając mniej niż 2 proc. rynku, Virgin Mobile Polska ma najwięcej klientów, czyli 412 tys. osób., współpracując z sieciami T-Mobile i Play.

Ta druga podpisała w poniedziałek umowę na przejęcie VMP. Konkretnie zrobiła to spółka P4, operator sieci Play i zarazem spółka zależna od notowanej na warszawskiej giełdzie Play Communications.

Zobacz też: Czy telefony komórkowe szkodzą?


- Podpisane umowy przyznają Play, między innymi, opcję nabycia wszystkich udziałów w VMP w 2020 r. - podano w komunikacie.

Zgodnie z przyjętą metodologią, wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy. Inwestorzy zobowiązali się spowodować że wszystkie udziały w VMP zostaną sprzedane Play w przypadku, gdy Play skorzysta z opcji kupna.

Warunki określają też zasady przyszłej współpracy pomiędzy Play a VMP. Strony będą ją kontynuować przy założeniu, że minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play będzie wyższy o około 25 mln zł, osiągając łącznie około 84 mln zł w latach 2018-2021.

- Play jest usatysfakcjonowany tymi umowami, ponieważ jeszcze bardziej umacniają one pozycję Play jako lidera na polskim rynku telefonii komórkowej - podano w komunikacie.


telekomunikacja, play communications, ply, virgin mobile polska
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
nosson
2018-01-30 07:29
ja już w a2mobile i komletnie mnie to nie dotyczy. Ciekawe jakie zmiany wprowadzą.
Edi
2018-01-22 09:35
Jak będzię drożej niż dotychczas to uciekam od nich
Kamil1990
2018-01-20 19:39
Sam nie wiem co o tym myśleć, bo korzystam z usług Virgin Mobile od kilku miesięcy i muszę powiedzieć, że w przeciwieństwie do ofert innych operatorów (głównie tych największych), tutaj działa wszystko bez zarzutu. Pakiety tanie i w zupełności wystarczają przy normalnym użytkowaniu... Dlatego nie rozumiem po co to zmieniać, oby tak się nie stało
Pokaż wszystkie komentarze (28)