Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Plocke: jest szansa na otwarcie japońskiego rynku na polską wieprzowinę

0
Podziel się

Nasza wieprzowina może podbić azjatycki kraj.

Plocke: jest szansa na otwarcie japońskiego rynku na polską wieprzowinę
(Anne Akers/Flickr)
bEqIJrqt

Jak twierdzi wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Kazimierz Plocke decyzja w sprawie zwiększenia eksportu do Azji zapadnie w najbliższych tygodniach. Chodzi o sprzedaż wieprzowiny, której nadpodaż spowodowała spadki cen i protesty rolników.

Plocke towarzyszył prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu w dwudniowej wizycie w Japonii. Tokio nałożyło embargo na eksport polskiej wieprzowiny po wystąpieniu w naszym kraju przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF).

O eksporcie wieprzowiny wiceszef resortu rolnictwa rozmawiał z japońskimi ministrami rolnictwa oraz gospodarki, przemysłu i handlu. "Rozmawialiśmy, co możemy zrobić, by przyspieszyć decyzję, która otworzy rynek japoński dla wieprzowiny z Polski" - powiedział Plocke.

bEqIJrqv

Jak zaznaczył, także premier Japonii Shinzo Abe ma zaangażować się w przyspieszenie decyzji, umożliwiającej otwarcie japońskiego rynku. "Myślę, że jest to kwestia najbliższych tygodni" - mówił wiceminister.

Plocke podkreślił też, że mamy "zielone światło jeśli chodzi o eksport polskich produktów ekologicznych". "Będziemy zachęcać polskich wytwórców do eksportowania do Japonii" - dodał wiceminister rolnictwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Plan premiera wyrwie Japonię ze stagnacji? Premier Japonii jako cel reform wyznaczył położenie kresu deflacji i stagnacji gospodarczej przez zwiększanie podaży pieniądza, podnoszenie wydatków budżetowych i wprowadzanie reform strukturalnych.
Chcą by polska żywność podbiła Indie Będziemy kłaść duży nacisk na eksport do tego kraju - zapowiada wiceszefowa PAIiIZ Monika Piątkowska.
Wykryto trzecie ognisko pomoru świń. Gdzie? Likwidacji i utylizacji poddano pięć świń, które hodowano we wsi Puciłki w gminie Sokółka.
bEqIJrqW
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)