Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE:
Zaskakujące wyniki sprzedaży detalicznej. GUS: Kupujemy mniej

Po czternastu latach wyrzuceni z giełdy. Polska sieć drogerii nie wytrzymała konkurencji

Po czternastu latach wyrzuceni z giełdy. Polska sieć drogerii nie wytrzymała konkurencji

Jeszcze w 2015 roku było 170 sklepów Dayli. Nie wytrzymały konkurencji z Rossmanem i Hebe Fot. Dayli / materiały prasowe
Jeszcze w 2015 roku było 170 sklepów Dayli. Nie wytrzymały konkurencji z Rossmanem i Hebe

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie postanowił wykluczyć z obrotu giełdowego akcje spółki Kerdos Group w upadłości. To operator sieci drogerii Dayli, która kiedyś chciała konkurować z Rossmanem i Hebe, ale nie wyszło.

Od czwartku 19 kwietnia już nie będzie można handlować akcjami Kerdos - podała GPW. Decyzja nastąpiła w związku z upływem terminu sześciu miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia sądu o ogłoszeniu upadłości spółki.

Kerdos Group, poprzednio jako Hygienika była notowana na giełdzie od 2004 roku. Przez długie lata spółka zajmowała się produkcją m.in. pieluszek i podpasek, ale w ostatnim czasie postanowiła podbić rynek drogerii i powalczyć z m.in. Rosmannem, czy należącą do Jeronimo Martins Hebe.

Zobacz też: To jeden z największych rynków w Europie. I wciąż brakuje odpowiednich przepisów

 

 

Jeszcze na początku 2015 roku sieć Dayli dysponowała 170 sklepami. Zgodnie z deklaracjami zarządu miało ich być łącznie 300, ale więcej już nie dało rady. Straty spowodowały zwijanie sklepów i już w trzecim kwartale 2015 roku były w sieci już tylko 143 placówki. W połowie 2016 roku zaledwie 75.

Spółka próbowała się ratować emisją obligacji. Były atrakcyjnie oprocentowane na 8 proc. rocznie, ale ostatecznie nie wykupiono 13 mln zł takiego długu.

Wyniki Kerdos Group

 

 

Historia notowań Kerdos na GPW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie