Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PO składa wniosek o komisję śledczą ws. SKOK-ów

3
Podziel się

Platforma Obywatelska ma gotowy wniosek o powołanie komisji śledczej do sprawy SKOK-ów. Ma on jeszcze dziś trafić do marszałka Sejmu.

PO składa wniosek o komisję śledczą ws. SKOK-ów
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
bEqUtYwl

Jak mówiła podczas konferencji prasowej Izabela Leszczyna z PO, komisja miałaby zbadać proces legislacyjny regulujący prace i funkcjonowanie Spółdzielczych Kas. Posłanka zastanawiała się też, czy PiS nie roztaczało "ochronnego parasola" nad SKOK-ami, by uniemożliwić wprowadzenie nadzoru finansowego nad tym systemem.

Posłanka Platformy mówiła też, że przez niewłaściwe zarządzanie poszczególne Kasy upadały. Wyjaśniała, że z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego wypłacono 3 miliardy 591 milionów i około 400 milionów trzeba było przeznaczyć na wsparcie banków, które przejęły upadające SKOK-i.

bEqUtYwn

Izabela Leszczyna powiedziała, że jeśli PiS nie ma nic do ukrycia, posłowie tej partii powinni zgodzić się na powołanie komisji.

W Sejmie jest już jeden wniosek o powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia sprawy SKOK-ów. Złożyli go posłowie Nowoczesnej.

bEqUtYwO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(3)
Ela
5 lata temu
Szkoda że PO ma krótką pamięć i co Sad postanowił. Ile szkody dla Polski uczyniło rządzenie PO to wszyscy widzimy.
zbigniew
5 lata temu
tylko widzę taki mały problem do powołania komisji trzeba większości w sejmie i na przysłowiowym biciu piany się skończy..
ktokogo
5 lata temu
Dlaczego PO przez poprzednie 8 lat rządzenia nie zainteresowała się SKOK-ami. Widocznie uważali, że było wszystko OK, tak jak z innymi aferami i przekrętami za czasów PO. Ta osławiona liberalna POlityka POpaprańców!!!
bEqUtYwP