Notowania

eec 2016
18.05.2016 13:09

Prezes PKP w money.pl: Pociągi w Polsce mają być szybsze. Za 7 lat

PKP dzięki modernizacji taboru i torów ma mieć większe szanse w walce z konkurencją lotniczą i autobusową. - Koleje mają być szybsze i tańsze - zapowiedział w #dziejesienazywo z Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Mirosław Pawłowski, prezes PKP S.A.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

PKP dzięki modernizacji taboru i torów ma mieć większe szanse w walce z konkurencją lotniczą i autobusową. - Koleje mają być szybsze i tańsze - zapowiedział w #dziejesienazywo z Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Mirosław Pawłowski, prezes PKP S.A. Wszystko za sprawą lepszego wykorzystania unijnych środków.

Do 2023 roku inwestycje w infrastrukturę kolejową mogą sięgnąć 67 mld zł. Pytanie: czy uda się uniknąć błędów z minionej perspektywy? Czy uda się wydać środki co do grosza? W ocenie Mirosława Pawłowskiego będzie to możliwe właśnie dlatego, że wcześniej popełniono błędy i teraz już wiadomo, jak ich uniknąć.

Miliardy zł mają pomóc zmodernizować linie kolejowe. - Przeprowadzenie procesu modernizacji infrastruktury w skali kraju poprawi konkurencyjność naszego środka transportu, zarówno z transportem lotniczym, jak i autobusowym i samochodowym – powiedział Mirosław Pawłowski.

Obecnie składy towarowe jeżdżą po Polsce ze średnią prędkością 27 km na godzinę - pociągi pasażerskie - niewiele szybciej. Po 2023 roku składy mają przyśpieszyć średnio o 10 km/h.

Tagi: eec 2016, mirosław pawłowski, wydarzenie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz