Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MON kupi ponad tysiąc przeciwlotniczych pocisków Piorun

15
Podziel się:

Szef MON powiedział, że nowe rakiety trafią do Wojsk Obrony Terytorialnej, które mają zostać utworzone z początkiem przyszłego roku.

MON kupi ponad tysiąc przeciwlotniczych pocisków Piorun
(PAP/Leszek Szymański)

Inspektorat Uzbrojenia MON i należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka MESKO podpisały we wtorek wart 932 mln zł kontrakt na dostawę 1300 przeciwlotniczych pocisków rakietowych bliskiego zasięgu Piorun oraz 420 mechanizmów startowych. Realizacja umowy rozpocznie się w 2017 r.

Umowę podpisano w obecności ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Szef MON powiedział, że nowe rakiety trafią do Wojsk Obrony Terytorialnej, które mają zostać utworzone z początkiem przyszłego roku.

Macierewicz podkreślił, że rakiety Piorun są bronią defensywną. Zaznaczył też, że w 2016 r. MON wyda cały budżet przewidziany na modernizację sił zbrojnych.

To bardzo prawdopodobne, bo nieco ponad miesiąc temu szef MON odebrał pierwsze dziewięć armatohaubic Krab, które są częścią wielkiego kontraktu przekraczający 4 mld zł. Po negocjacjach z resortem obrony, Huta Stalowa Wola ma dostarczyć wojsku 96 Krabów, co jest największym do tej pory kontraktem w krajowej zbrojeniówce.

- Nie ukrywam, że najbardziej cieszę się z tego, że te armatohaubice Krab mają donośność ponad 40 kilometrów. To daje nam rzeczywiście możliwość skutecznej obrony. A o to chodzi - mówił wtedy szef MON.

Oprac. Bartosz Wawryszuk

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
PRODUKOWACZ
2 lata temu
NIE NIE KUPYWACZ ..... POWINNNISMY SIE ZBROBICZ W TAKA BRON JAKA BRON SKIERYWUJE WROG NA POLSKA NIE INACZEJ CHYBA ZE MAMY SIE PODDDACZ ZANIM WYBUCHNIE WOJNA A TO ZMIERZACZE WE WLASZCZIWYM KIERUNKU
Mary
5 lata temu
O zakupach broni powinni decydować fachmani z armii a nie naiwny Antoś. Trochę głupio się czuję gdy słyszę o konieczności zakupu kilkuset dronów i dwóch helikopterów. Fajnie mieć te Pioruny, pod warunkiem, że zdążymy je wystrzelić. Te Kraby też są dobre, ale ruski zutylizują je w 5 minut.
emerytka
5 lata temu
No to nasz Antos szaleje.
auu
5 lata temu
Maciarewicz patykiem wisłe zawrócił chwala mu
Joanna
6 lat temu
508dobrze ze w polsce sa jeszcze promocje ktore potrafia oderwac sie od codziennosci, najlepszy prezent na swieta, tylko 5000 sztuk, bit.ly/2ipIqHg, sama radość!