Notowania

gospodarka
24.03.2017 02:16

Poczta Polska konkurencją dla ochroniarzy? Szykuje się rewolucja

Poczta Polska nie będzie kojarzyć się już tylko z listami. Spółka chce być gigantem na rynku ochrony. Ma strzec lotnisk, instytucji publicznych i spółek Skarbu Państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Szykuje się rewolucja. Poczta Polska planuje bowiem ekspansję na tym rynku wartym 8 mld zł. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", państwowa firma ma ochraniać lotniska, kolej, firmy i urzędy. Zamierza odebrać tradycyjnym agencjom ochrony nawet 1/5 rynku.

Wygrany w tym miesiącu przez Pocztę Polską przetarg na ochronę lotniska Pyrzowice to tylko wstęp do budowy ważnego gracza na tym rynku. Już wiadomo, że Poczta Polska będzie startować w kolejnych podobnych przetargach państwowych firm i instytucji.

Jak się nieoficjalnie dowiedział się dziennik, pocztowcy chcą ochraniać lotniska, kolej, ministerstwa i spółki Skarbu Państwa. Już zdobyli zlecenia PKO BP, Alior Banku i resortu cyfryzacji.

Pion ochrony Poczty Polskiej, który liczy dziś 3,5 tys. pracowników, będzie rozbudowany. Poczta zamierza nie tylko ochraniać budynki, ale też wejść w usługi związane z konwojowaniem, obsługą bankomatów i odbiorem gotówki, np. ze sklepów - informuje gazeta.

Firmy ochroniarskie obawiają się konkurencji, jednocześnie podkreślają, że to one mają niezbędne kwalifikacje, by działać na rynku ochrony. W odpowiedzi pocztowcy przekonują, że to właśnie Straż Pocztowa była prekursorem takich usług.

Tagi: gospodarka, przedsiębiorczość, pap, poczta polska, "Rzeczpospolita", przegląd prasy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2017

MarekPoczta Polska od dawna konwojuje pieniądze i prowadzi inkaso . Straż Pocztowa robiła to od zawsze, zanim jeszcze powstały prywatne firmy ochrony.

24-03-2017

swpOchrona poczty Wreszcie wyliminuje sie bylych milicjantow i ludzi tamtego systemu powinno sie tez ich ooszukac tam gdzie sa kancelarie tajne i inne … Czytaj całość

24-03-2017

RYKLepiej niech zajmą się złodziejami w swojej firmie. Mnie w przeciągu 2 lat zginęły 2 przesyłki i co dostałem zwrot poniesionych kosztów w kwocie 76 i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)