Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska się odwołuje. Chodzi o przetarg na obsługę administracji

0
Podziel się:

Poczta Polska ponownie odwołała się od wyniku przetargu na dostarczanie korespondencji administracji publicznej.

Poczta Polska się odwołuje. Chodzi o przetarg na obsługę administracji
(Bartosz Krupa/East News)

Poczta Polska ponownie odwołała się od wyniku przetargu Centrum Usług Wspólnych, m.in. na dostarczanie korespondencji administracji publicznej. Jest to już drugie odwołanie do KIO w tym roku. 11 grudnia Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła przetarg, jednak CUW ponownie wybrał InPost.

_ Zdaniem Poczty Polskiej oferta Inpost, wybrana przez Centrum Usług Wspólnych jako najtańsza, jest wadliwa i powinna zostać odrzucona _ - czytamy w komunikacie prasowym Poczty Polskiej. Decyzja o wyborze firmy dostarczającej przesyłki CUW była w tym roku ogłaszana dwukrotnie. W listopadzie CUW ogłosił, że przetarg wygrała firma InPost. Poczta Polska odwołała się od tego rozstrzygnięcia do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) argumentując m.in., że InPost nie posiada wystarczającej liczby placówek by obsługiwać urzędy i ministerstwa. 11 grudnia KIO uwzględniła odwołanie Poczty Polskiej, unieważniła wybór spółki InPost oraz nakazało, aby CUW odtajniło bezprawnie utajniony formularz cenowy InPost. Następnie CUW miało przeprowadzić ponowną ocenę ofert wykonawców, Centrum znów wybrało InPost.

_ Przegrana Poczty Polskiej S.A. w przetargu spowodowana była tym, że obecnie 90 proc. przetargów na rynku pocztowym jest rozstrzyganych wyłącznie w oparciu o cenę _ - tłumaczyła po pierwszej przegranej przetargu Poczta. Kolejne odwołanie Poczta uzasadnia tym, że zanim KIO zdążyło sporządzić pisemne uzasadnienie wyroku, a Poczta zapoznać się z odtajnionym formularzem cenowym InPost, CUW tego samego dnia ponownie wybrało ofertę InPost. Stało się to po upływie niespełna dwóch godzin od ogłoszenia wyroku przez KIO.

_ - Ze spokojem czekamy na rozprawę KIO _ - skomentował sprawę odwołania Poczty prezes InPost, Rafał Brzoska.

Sprawę odwołania Poczty Polskiej rozpatrzy Krajowa Izba Odwoławcza. Rzeczniczka prasowa KIO, Justyna Tomkowska uważa, że realnym terminem rozpatrzenia odwołania Poczty jest początek 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)