Notowania

gospodarka
06-07-2018 (13:09)

Poczta Polska odpowiada UOKiK. "Działamy zgodnie z prawem"

W czwartek UOKiK poinformowało o wszczęciu postępowania przeciwko Poczcie Polskiej. Sprawdzą, czy spółka nie wykorzystuje swojej pozycji do wyeliminowania konkurencyjnych przedsiębiorców. Poczta Polska odpowiada: „spółce zależy na pełnym wyjaśnieniu tej sprawy oraz wyjaśnieniu zgłaszanych przez UOKiK wątpliwości”.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Szczepanski/REPORTER)
Poczta Polska chce jak najszybciej wyjaśnić postępowanie UOKiK

Poczta Polska oświadczyła, że działa zgodnie z prawem i zależy jej na wyjaśnieniu zgłaszanych przez UOKiK wątpliwości. UOKiK bada bowiem, czy spółka wykorzystuje swoją pozycję do wyeliminowania konkurencyjnych przedsiębiorców.

O sprawie pisaliśmy wczoraj. UOKiK przypomina, że Poczta Polska ma dominującą pozycję na polskim rynku pocztowym. - Zgodnie z prawem antymonopolowym przedsiębiorcom, którzy posiadają pozycję dominującą na danym rynku, nie wolno jej wykorzystywać do ograniczania konkurencji. Sprawdzimy, czy w tym przypadku mamy do czynienia z takim działaniem i próbą wyeliminowania konkurentów. Brak konkurencji oznacza zazwyczaj wyższą cenę i niższą jakość produktów lub usług - powiedział prezes UOKiK Marek Niechciał.

Poczta Polska odpowiedziała w oficjalnym komunikacie na swojej stronie. „W związku z wszczęciem przez UOKiK postępowania przeciwko Poczcie Polskiej informujemy, że spółce zależy na pełnym wyjaśnieniu tej sprawy oraz wyjaśnieniu zgłaszanych przez UOKiK wątpliwości. Poczta Polska, jako operator wyznaczony, prowadzi działalność zgodnie z obowiązującym Prawem pocztowym”.

I dodaje: „spółka realizuje obowiązki operatora wyznaczonego i działa na konkurencyjnym rynku usług pocztowych. Oprócz realizacji misji społecznej Poczta Polska działa jako podmiot komercyjny według standardów biznesowych”.

Zobacz też: Dorywcze zajęcie za lepsze pieniądze czy staż w konkretnej firmie. Jaka praca dla studenta

Czego dokładnie dotyczą wątpliwości Urzędu? Poczta Polska na rynku usług pocztowych występuje w podwójnej roli. Jest konkurentem i kontrahentem jednocześnie, bo niezależni przedsiębiorcy, chcąc świadczyć usługi na rzecz swoich klientów, muszą korzystać z infrastruktury Poczty. UOKiK weźmie pod lupę warunki umów, jakie są podpisywane między wspomnianą spółką a właśnie kontrahentami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, poczta polska, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2018

VdjwNie ma gorszych usług niż poczya polska

06-07-2018

AmentSkostniała instytucja jak PKP. Oporne na technologie betonowe łby, kompromitują Polskę w oczach Europy.

07-07-2018

AaaaPoczcie Polskiej potrzebne są głębokie zmiany i restrukturyzacja, ale nie na najniższych tylko na najwyższych szczeblach.

Rozwiń komentarze (4)