Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Poczta Polska odpowiada UOKiK. "Działamy zgodnie z prawem"

Poczta Polska odpowiada UOKiK. "Działamy zgodnie z prawem"

Poczta Polska chce jak najszybciej wyjaśnić postępowanie UOKiK Fot. Artur Szczepanski/REPORTER
Poczta Polska chce jak najszybciej wyjaśnić postępowanie UOKiK

Poczta Polska oświadczyła, że działa zgodnie z prawem i zależy jej na wyjaśnieniu zgłaszanych przez UOKiK wątpliwości. UOKiK bada bowiem, czy spółka wykorzystuje swoją pozycję do wyeliminowania konkurencyjnych przedsiębiorców.

O sprawie pisaliśmy wczoraj. UOKiK przypomina, że Poczta Polska ma dominującą pozycję na polskim rynku pocztowym. - Zgodnie z prawem antymonopolowym przedsiębiorcom, którzy posiadają pozycję dominującą na danym rynku, nie wolno jej wykorzystywać do ograniczania konkurencji. Sprawdzimy, czy w tym przypadku mamy do czynienia z takim działaniem i próbą wyeliminowania konkurentów. Brak konkurencji oznacza zazwyczaj wyższą cenę i niższą jakość produktów lub usług - powiedział prezes UOKiK Marek Niechciał.

Poczta Polska odpowiedziała w oficjalnym komunikacie na swojej stronie. „W związku z wszczęciem przez UOKiK postępowania przeciwko Poczcie Polskiej informujemy, że spółce zależy na pełnym wyjaśnieniu tej sprawy oraz wyjaśnieniu zgłaszanych przez UOKiK wątpliwości. Poczta Polska, jako operator wyznaczony, prowadzi działalność zgodnie z obowiązującym Prawem pocztowym”.

Czytaj też: Katastrofa MIG-29. Przed MON trudna decyzja

I dodaje: „spółka realizuje obowiązki operatora wyznaczonego i działa na konkurencyjnym rynku usług pocztowych. Oprócz realizacji misji społecznej Poczta Polska działa jako podmiot komercyjny według standardów biznesowych”.

Zobacz też: Dorywcze zajęcie za lepsze pieniądze czy staż w konkretnej firmie. Jaka praca dla studenta


 

 

Czego dokładnie dotyczą wątpliwości Urzędu? Poczta Polska na rynku usług pocztowych występuje w podwójnej roli. Jest konkurentem i kontrahentem jednocześnie, bo niezależni przedsiębiorcy, chcąc świadczyć usługi na rzecz swoich klientów, muszą korzystać z infrastruktury Poczty. UOKiK weźmie pod lupę warunki umów, jakie są podpisywane między wspomnianą spółką a właśnie kontrahentami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

uokik, poczta polska, antymonopol
Czytaj także
Polecane galerie
Aaaa
2018-07-07 19:29
Poczcie Polskiej potrzebne są głębokie zmiany i restrukturyzacja, ale nie na najniższych tylko na najwyższych szczeblach.
Vdjw
2018-07-07 09:31
Nie ma gorszych usług niż poczya polska
Jola
2018-07-06 18:41
I wszystko jasne
Pokaż wszystkie komentarze (4)