Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Wyłudzenia podatku VAT. Morawiecki: nasze motto to "bez przebaczenia"

134
Podziel się:

Morawiecki był pytany w TVP Info o największe sukcesy rządu PiS. Jak podkreślił, należy do nich uszczelnienie luki VAT.

Wyłudzenia podatku VAT. Morawiecki: nasze motto to "bez przebaczenia"
(ARTUR BARBAROWSKI/EAST NEWS)

W tym roku zobaczymy więcej ściągniętego VAT o dwadzieścia kilka mld zł - powiedział w niedzielę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Morawiecki był pytany w TVP Info o największe sukcesy rządu PiS. Jak podkreślił, należy do nich uszczelnienie luki VAT. - W tym roku zobaczymy więcej ściągniętego VAT o dwadzieścia kilka mld zł. To jest tyle, ile wpływa netto do Polski z funduszy unijnych - zaznaczył.

- Wiem, że różni prześmiewcy mówią, że to kreatywna księgowość, niech poczekają jeszcze dwa, trzy miesiące, myślę, że wtedy będzie im po prostu bardzo radośnie, bo to chyba jednak dla dobra całej ojczyzny działamy, z związku z tym nikt nie będzie się martwił, że osiągnęliśmy taki wielki sukces. Mam nadzieję, że przyznają to również politycy opozycji - stwierdził.

Morawiecki odniósł się także do zarzutu wygłoszonego przez lidera PO Grzegorza Schetynę, według którego "PiS dokręca podatkową śrubę". Jak ocenił wicepremier, "jest to konwencja łapać złodzieja". - Jak ktoś już widzi, że czapka gore na złodzieju i jest wielki problem to stosuje taką taktykę pokazania, że to my zaczęliśmy ściągalność. Dla nas takim podstawowym mottem () wobec mafii vatowskiej i wszystkich tych kombinatorów jest bez przebaczenia - stwierdził.

Na uwagę prowadzącego, że niebawem minie siódma rocznica podwyższenia podatku VAT odparł, że "nie odpowiada za to, co działo się w poprzednich rządach". - W tamtych czasach deficyt budżetowy sięgał 7,5 proc., a nawet prawie 8 proc., 110 mld zł. W naszych czasach, mimo wielkich wydatków społecznych, o 50 kilka mld większych niż nasi poprzednicy, porównując 2018 r. do 2015 r. mimo wszystko my tę lukę domykamy i deficyt budżetowy jest niższy - powiedział.

Pytany, czy to właściwy czas na powrót do 22 proc. stawki VAT powiedział, że rząd "za każdym razem waży różne cele". - W takim przypadku byłby to koszt ok. 7 mld zł. Myślę że podatnicy, Polacy, ludzie, rodziny widzą wielką wartość tego, co zrobiliśmy - ocenił.

Zobacz także: Zobacz także: „Wyłudzili 60 mln zł” Wśród zatrzymanych były poseł Twojego Ruchu i SLD
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(134)
JanekDzbanek
6 lat temu
Kiedy był taki dowcip, że dzieki Gierkowi były tłuste lata 70-ąte ale po nim bedzie 70 lat chudych. Teraz szykuje nam się 140 lat chudych.
Olo
6 lat temu
Ściągn kilkanacie miliardów z VAT a dług wzrósł wobec zeszłorocznego o kolejnych kilka. Gdzie poszło te 20-ścia klika miliardów?
pele
6 lat temu
ten krzywousty manipulant to się dobrze czuje - jak wyda na 500+ 30mld zł,to już zwrotu ma prawie 7mld!!!! nie mówiąc o innej niepotrzebnie wydanej kasy różnym nierobolom! a wzrost cen prawie wszystkich artykułów da resztę z tych 20mld!!!! ciemny lud to kupi!!!!!
pazyjom uwidi...
6 lat temu
najzabawniejszy jest ten moment, w którym propagandzista traci dystans do rzeczywistości i zaczyna święcie wierzyć w głoszone przez siebie dyrdymały.
schnufi
6 lat temu
Niech powie konkretnie co p. Schetyna ukradl,sam jest jak Gierek bis,wiec i jego kiedys rozlicza.
...
Następna strona