Notowania

Podwyżki dla nauczycieli. W kwietniu pierwsze szczegóły

- Obecna subwencja oświatowa nie przystaje do polityki oświatowej państwa, a przede wszystkim nie przystaje do rzeczywistości - przyznała minister edukacji Anna Zalewska, która w poniedziałek przebywa we Wrocławiu. Zapowiedziała, że w kwietniu zostanie przedstawiony projekt zmian w finansowaniu oświaty i informacje na temat podwyżek dla nauczycieli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Maciej Kulczyński)

Szefowa MEN uczestniczyła w konferencji prasowej, podczas której Dolnośląskie Kuratorium Oświaty zaprezentowało postęp prac nad tworzeniem nowej sieci szkół w regionie. Zgodnie z ustawowym wymogiem samorządy do końca marca muszą przyjąć uchwały dostosowujące sieć szkolną do reformy edukacji, wcześniej uchwały muszą zaopiniować kuratorzy.

- Prawo oświatowe działa, podejmowane są uchwały o sieci szkół, to bardzo ważny element reformy edukacji - mówiła minister. Dodała, że w wyniku reformy polska szkoła będzie jednozmianowa i nieprzepełniona. - Będą bardzo nowoczesne podstawy programowe z elementami programowania i szachów, które będą wspierać naukę matematyki - zadeklarowała Zalewska.

Minister poinformowała też, że do końca czerwca powstaną nowe podręczniki. - Będzie ich 16 dla klasy pierwszej, czwartej i siódmej, jednocześnie już rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli z zakresu nowej podstawy programowej - oświadczyła.

Reforma edukacji rozpocznie się od roku szkolnego 2017/2018. W miejsce obecnie istniejących typów szkół zostaną wprowadzone stopniowo: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane.

Tagi: podwyżki dla nauczycieli, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2017

GrzegorzA gdzie informacja z tytułu: Podwyżki dla nauczycieli? Spieszę wyjaśnić. W kwietniu będzie informacja. Podwyżki będą w następnych latach. Do tego … Czytaj całość

01-03-2017

anaBanda nierobów i leni. Dobrze się ustawili. Wszystkim przywileje, które mieliśmy za komuny zabrali tylko tym pasożytom wszystkie zostawili. Zarobki … Czytaj całość

27-02-2017

karolinaznowu kasa dla oświaty !!! jak widzę jak pracują nauczyciele to jeszcze bym im obniżyła uposażenie ! święte krowy rozbestwione ... jestem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (84)