Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podwyżki dla nauczycieli. MEN: Być może znajdą się pieniądze

0
Podziel się:

Budżet na edukację nie będzie większy. Resort oświaty nie wyklucza jednak rozmów o podwyżkach dla nauczycieli w ramach przesunięć w obecnym budżecie.

Podwyżki dla nauczycieli. MEN: Być może znajdą się pieniądze
(PAP/Radek Pietruszka)
bEIXLxAR

MEN nie zmienia zdania - budżet na edukację nie będzie większy. Resort nie wyklucza jednak rozmów o podwyżkach dla nauczycieli w ramach przesunięć w obecnym budżecie, który wynosi 40 miliardów złotych.

Rzeczniczka ministerstwa Joanna Dębek powiedziała, że to de facto oznacza zmiany w ustawie regulującej zarobki nauczycieli, czyli w Karcie Nauczyciela.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz nie zgadza się na takie rozwiązanie. Uważa, że oznaczałoby to zabranie nauczycielom pieniędzy. Mimo to ZNP było gotowe do rozmów na temat zmian w ustawach oświatowych. Ich zdaniem jednak MEN nie podjęło jednak tematu.

bEIXLxAT

Główny postulat nauczycieli to podwyżki o 10 procent od 2016 roku. Chcą też oni większych funduszy w systemie edukacji a także zaprzestania zamykania i przekazywania szkół stowarzyszeniom. W związku z tym pikietowali oni dzisiaj pod Kancelarią Premiera.

Czytaj więcej w Money.pl

bEIXLxBu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)